Latvija gatavojas `E-prasmju nedēļai 2013` no 18. – 24. martam!

18.03.2013.

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) no 18. līdz 24. martam rīko 4. Eiropas e-prasmju nedēļu, kas aptvers ne tikai Eiropas Savienības valstis, bet arī plašāku valstu loku.

E-prasmju nedēļa ir Eiropas mēroga visas sabiedrības informēšanas kampaņa, lai demonstrētu e-prasmju nozīmi digitālajā laikmetā darbā, karjeras attīstībā un izaugsmē. E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un lietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas e-vidē. E-prasmju nedēļa Latvijā tiek organizēta EuropeanGetOnline Week 2013 ietvaros.

E-prasmju nedēļas 2013 galvenās tēmas:

  • E-prasmju portfelis: e-prasmes nodarbinātībai, mazo un mikro uzņēmumu apmācība IKT izmantošanā, jauniešu IKT zināšanu pilnveide un iesaiste darba tirgū, IKT karjeras dienas.
  • Digitālais piedzīvojums: dažādas aktivitātes senioriem, jauni e-pakalpojumi u.c.
  • Mana digitālā vide: drošība un datu aizsardzība internetā, sociālie tīkli un digitālie mediji, eID kartes, Virtuālais eParaksts u.c.

Eiropas e-prasmju nedēļā Latvijā notiek jau ceturto gadu. Līdz šim Latvija ir bijusi visaktīvākā šī pasākuma dalībniece. 2012. gada E-prasmju nedēļā piedalījās vairāk nekā 36 tūkstoši dalībnieku, tika iesaistīti vairāk nekā 200 partneri – ministrijas, nozaru uzņēmumi, pašvaldības, skolas, bibliotēkas-, visos Latvijas novados norisinājās 890 dažādi pasākumi, kā arī bija iespēja sekot pasākumiem interneta tiešraidēs.

Arī šogad nedēļas pasākumu organizēšanā iesaistījušās vairāk kā 100 IKT nozares, valsts pārvaldes sektors un nevalstiskās organizācijas; pasākumi plānoti visā Latvijā.

E-prasmju nedēļas pasākumos gatavojas piedalīties arī Preiļu novada domes iestādes, sabiedriskās organizācijas, izglītības iestādes un novada bibliotēkas. Pasākumu koordināciju veic Preiļu novada domes IT centrs. Līdz 11.martam sadarbībā ar visām iesaistītajām organizācijām tiks izveidots un publicēts e-prasmju nedēļas pasākumu plāns.

Ar sīkāku informāciju par e-prasmju nedēļas pasākumiem, konkursiem, tiešraidēm un citām aktivitātēm var iepazīties www.eprasmes.lv.

Aicinām novada iedzīvotājus, uzņēmumus un iedzīvotājus aktīvi piedalīties e-prasmju nedēļas 2013 pasākumos!

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.