Projektu nedēļa `Preiļi – pilsēta mana` Preiļu 2. vidusskolā

19.02.2013.

Mājas – kādas jau nu kuram –
kas gan ir pret tālēm zilām?
Bet, kas savas noniecinās,
citas – neiemīlēs.
Vējš to trieks, vētra lieks,
Beidzot pušu lauzīs.
Varbūt nesalauzīs, bet sirdi
 paša tukšums grauzīs.

Tā teicis dzejnieks Māris Čaklais. Mājas… Mums tie ir Preiļi, Preiļu zeme – karsta, smaga, bet skaista, dāsna un laba.

Šī gada 11.februārī mūsu pilsētai apritēja 85 gadi. Cilvēka mūžam tas ir daudz, bet pilsētai? Lai labāk iepazītu Preiļu pilsētas un novada vēsturi, projektu nedēļa „Preiļi – pilsēta mana” mūsu skolā bija veltīta šai dienai.

Sākumskolas skolēni pētīja pilsētas objektu vēsturi. Uz sava veiktā darba prezentāciju bija aicinājuši  Pēteri Romanovu, kurš ir daudzus gadus strādājis Preiļu rajona, pilsētas, novada pašvaldības iestādēs, un ir divu 3. klases skolnieču vectēvs.  Nedēļas nogalē sākumskolas skolēni kopā ar klases audzinātājām viesojās Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā.

Pamatskolas un vidusskolas skolēniem tika organizēts konkurss, kura gaitā bija jāparāda savas zināšanas vēsturē, ģeogrāfijā, izcilāko personību un Goda pilsoņu atpazīšanā.  5.-9. klašu skolēni pētīja Preiļu 2. vidusskolas apbalvoto skolotāju un skolas darbinieku dzīvesstāstus. Rezultātā tika izveidoti plakāti, ar kuriem var iepazīties skolas pirmā stāva gaitenī. Kā mājas darbu konkursam skolēni gatavoja prezentācijas ar devīzi „Preiļi – pilsēta mana”. Visoriģinālākais  izrādījās 5. klases veikums, kas tika prezentēts latviešu, latgaliešu, krievu un angļu valodās.

Pilnīgi piekrītu Jāņa Gurgona vārdiem, kas veltīti mūsu pilsētai
„Daudz ir pasaulē pilsētu skaistu,
Bet par tevi man mīļākas nav.
Tik ar tevi man atmiņas saistās
Katru dienu no bērnības jau.”

Lilita Baško,
Preiļu 2. vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.