Latgales jaunie uzņēmēji ASV vēstniecībā prezentē savu uzņēmumu – no Preiļu novada sacensību žūriju pārliecināja SIA Picu bode valdes locekle Evija Kotāne

07.02.2013.

2013. gada 7.-8. februārī ASV vēstniecībā notika biznesa ideju sacensības jaunajiem Latgales uzņēmējiem par iespēju piedalīties Ņūorleānas Biznesa inkubatora  „The Idea Village” ikgadējā uzņēmēju nedēļā „New Orleans Entrepreneur Week (NOEW)”, kuras laikā uzņēmēji piedalīsies semināros un saņems individuālas konsultācijas no ASV uzņēmējiem sava uzņēmuma attīstībai.

Konkursā piedalījās  17 jaunie uzņēmumi no Latgales Biznesa inkubatora „Ideju viesnīca” – Rēzeknes, Daugavpils, Līvānu, Preiļu pilsētām un novadiem.

No Preiļu novada piedalījās 3 uzņēmumi- SIA Manco Energy Latgale,  SIA  MD Kāre un SIA  Picu Bode.

Biznesa inkubatora uzņēmumiem angļu valodā vajadzēja sniegt īsu prezentāciju par savu uzņēmumu, īpaši akcentējot kāds būs ieguvums no brauciena uz ASV tieši sava uzņēmuma/idejas attīstībai un kādā veidā šo pieredzi varētu nodot tālāk Latgales reģiona uzņēmējiem, topošiem uzņēmējiem un jauniešiem caur vietējām uzņēmējdarbības atbalsta organizācijām un jauniešu organizācijām.

Uzņēmējiem vajadzēja pārliecināt ekspertu komisiju, kuras sastāvā bija ASV vēstnieks Latvijā  Marks Pekala, uzņēmēji un investori.

Pēc prezentācijas tika izvēlēti 6 labākie uzņēmumi, kuri piedalīsies  apmācību braucienā uz ASV, Ņūorleānu šī gada martā.

No Preiļu novada sacensību žūriju pārliecināja 23 gadus jaunā uzņēmēja, SIA Picu bode valdes locekle Evija Kotāne.

Pasākums notika sadarbības projekta „Incubating the Business Incubators” ietvaros, kura mērķis ir veicināt inovāciju un uzņēmējdarbības kultūras attīstīšanos Latgales reģionā, ļaujot saņemt Biznesa inkubatoru tīklā „Ideju Viesnīca”esošiem  inkubatoriem Daugavpilī, Rēzeknē, Balvos, Līvānos un Preiļos piemērotu programmu un mentoringa atbalstu, lai šo biznesa inkubatoru vadītāji varētu labāk palīdzēt attīstīties un augt topošajiem uzņēmējiem.

Projekta kopējās izmaksas sastāda 53 900 USD, un tās caur savu grantu programmu sedz ASV vēstniecība.

Preiļu Biznesa inkubtora vadītāja Ineta Liepniece

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.