9. klases vakars Priekuļu pamatskolā `Kompass rāda Priekuļus`

08.02.2013.

Priekuļu pamatskolā 9. klasei ir tradīcija katru gadu rīkot 9. klases vakaru. Tas ir apmēram tāds pats notikums kā Žetonu vakars vidusskolēniem.  Arī šogad Priekuļu pamatskolu 8.februārī pieskandināja smiekli un mūzika.

Šogad Priekuļu pamatskolu absolvē pavisam nedaudz skolēnu, bet tradīciju lauzt nedrīkst. Un skolēniem tas izdevās, jo viņiem nekas nav neiespējams! Skolas grandiozākais 2013.gada pasākums – 9. klases vakars „Kompass rāda Priekuļus” – notika kā iecerēts. Vakaru vadīja no ļoti tālām zemēm atceļojušās, pieredzes bagātās vadītājas – Sintija un Kristiāna (8.kl.). Klātesošajiem bija iespēja vērot viņu ierašanos video ar slēptās kameras palīdzību. Tā kā 9. klase vēl nebija ieradusies, vadītājas izlēma pastāstīt par ceļu uz Prīkuļiem. Tas nu gan bija raibs un piedzīvojumiem bagāts ceļš! Viņas tāpat kā Gulivers bija ceļā iegriezušās Liliputu zemē, kur sastapās ar īskājīšiem draiskā dejā (Imants un Artis), un viņām nācās iziet cauri briesmīgi bailīgajam spoku mežam, kur viņas piedzīvojušas pat spoku uzbrukumu. Dīvaino spoku kāju deju (ko rādīja visa 9.klase) – ar optisko acu apmānu – varēja vērot arī klātesošie. Vadītājas pabijušas Visu Mīlētāju Zemē (diez, kur tā ir?), kur iemācījušās pareizi uzvesties randiņā. Meiteņu pieredzi demonstrēja Gatis un Artis, sagādājot publikai kārtējo smieklu devu. Novērtējot deju kā komunikācijas labāko formu, meitenes lika priekšā modernos rumbas dejas ritmus visas 9.klases izpildījumā.

Liels bija skatītāju pārsteigums, uzzinot, ka Sintija ar Kristiānu pat bijušas realitātes šova „Saimnieks meklē sievu” filmēšanas laukumā, tur viņas pārlaidušas nakti kūtsaugšā (klāvā). Šajā šovā, ko vērojām uz skatuves, ir bijušas ļoti kolorītas dalībnieces – Laura (Imants Čivkuls), Vaira (Artis Bogotais) un Nadīna (latgaliski – ‘nediena’) (Laine Giluče), viņas mēģinājušas saimnieka Klāva (latgaliski – ‘kūts’) sirdi iekarot ar zupas vārīšanu, cāļu skaitīšanu un govs slaukšanu, bet viņām tas neizdevās, jo šova vadītāja Raiba Sipesniece (latgaliski sipisnīks – ‘biezpiens’) aizkadrā bija sadziedājusies ar galveno dalībnieku Klāvu. Šova dalībnieces nekautrējās izteikt savu nepatiku pret šādu iznākumu.

Vakara vadītājas redzējušas arī komunikācijas problēmas kādā lauku sētā, kur saimniece sajaukusi sava dēla līgavu ar viņas vecā āža pircēju. Tas tik bija skandāls! Kamēr vadītājas klāstīja savus  piedzīvojumus ceļā uz Prīkuļiem, beidzot ieradās arī paši devītie, lai izstāstītu Patieso stāstu par sevi. Tas bija ēnu teātra formā rādīt uzvedums ar ainām no skolēnu dzīves.

Šī klases vakara noslēgumā 9. klase pateicās visām Priekuļu pamatskolas skolotājām, kas vedušas viņus cauri cīņai ar dažādām formulām, oksīdiem, gramatiskajiem centriem, gadu simteņiem un trahejām, bet vislielāko paldies 9.klase teica savai klases audzinātājai Diānai Bravackai, kas palīdzēja šo klases vakaru izveidot acīm, ausīm un sirdīm baudāmu. Privātā gaisotnē arī vecāki teica lielu paldies visiem, kas palīdzēja strādāt šī pasākuma tapšanā.

Paši 9.klases skolēni ir ļoti apmierināti ar savu klases vakaru, viņi cer, ka šo tradīciju neviens nelauzīs, lai viņi kā absolventi varētu atkal un atkal doties uz nākamo devīto klašu vakariem mūsu gaišajā Priekuļu pamatskolā.

Laura Voitiņa,
Priekuļu pamatskolas 8. klase

Pēdējās izmaiņas: 08.02.2013.