Noslēgusies 41. Starptautiskā bērnu māksla konkursa `Lidice 2013` Latvijas kārta Rīgā. Sveicam Preiļu novada laureātus un viņu pedagogus!

13.02.2013.

2013.gadā aprit 10 gadi, kopš pieņemta UNESCO Konvencija par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu, uzsverot, ka ikviena tās dalībvalsts ir atbildīga par nemateriālā kultūras mantojuma pārmantošanu un kultūras savdabības saglabāšanu kā pretstatu kultūras standartizācijai. Atzīmējot šo notikumu, 41.starptautiskās bērnu mākslas izstādes – konkursa „Lidice 2013” tēma ir „Manas zemes tautas tradīcijas un kultūras mantojums”. Latvijas konkursa dalībnieki tika aicināti iesūtīt darbus par tēmu: „Latviešu tautas tradīcijas un kultūras mantojums”.

Pavisam konkursam Rīgā tika iesūtīti 1128 darbi no 58 Latvijas novadiem un pilsētām. Uz konkursu Čehijā tika izvirzīti 162 darbi. Tai skaitā arī laureāti no Preiļu novada bērnu un jauniešu centra:
 zīmēšanas pulciņa audzēkne Rūta Mičule (4 gadi), ar zīmējumu no latviešu tautas pasakas „Kas bailīgāks par zaķīti”, skolotājs Kazimirs Anspaks;
 keramikas pulciņa audzēkņi – Zane Rizga (8 gadi), Viktorija Jakovļeva (8 gadi), Niks Volkovinskis (9 gadi) un Aleksandrs Ivanovs (9 gadi), ar kolektīvo māla sīkplastikas darbu „Mālā dzimu, mālā augu…”, skolotājs Raivo Andersons.

Vēl laureātu vidū ir arī divas zīmētājas no Preiļu Mūzikas un mākslas skolas:
Anastasija Degterjova (8 gadi), kura attēlojusi latviešu tautas pasaku par Sprīdīti,
Vineta Haritonova (16 gadi), kura zīmēja Līgo vakaru.

Meiteņu skolotājs ir Kazimirs Anspaks.

Laureātu darbi no 14. februāra līdz 7. martam ir skatāmi izstādē Rīgas pilsētas domē. Izstādes autori 7.martā tiek aicināti uz Laureātu apbalvošanas pasākumu Latviešu biedrības namā.

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktores vietniece Anita Kolosova

Pēdējās izmaiņas: 13.02.2013.