Ziedot.lv un „Laimīgai Latvijai” aicina palīdzēt smagi slimiem jauniešiem

15.02.2013.

Katrs vecāks vēlas, lai viņu bērni būtu veseli un pasargāti no nelaimēm, taču ne vienmēr tas izdodas. Arvien biežāk Ziedot.lv un veikalu tīkla „Maxima” veidotais labdarības projekts „Laimīgai Latvijai” saņem lūgumus pēc palīdzības no ģimenēm ar bērniem invalīdiem vai smagi slimu jauniešu ģimenēm. Lielākoties palīdzība nepieciešama dažādu operāciju nodrošināšanai, medikamentu iegādei vai rehabilitācijai, tāpēc Ziedot.lv kopā ar „Maxima” aicina nepalikt malā un iesaistīties. Pašlaik akūti nepieciešama palīdzība Gatim un Sintijai.

„Katru reizi, kad saņemam palīdzības lūgumus no smagi slimiem jauniešiem, iespējami ātrāk cenšamies sniegt palīdzību. Katrs zina, cik grūti ir lūgt palīdzību, taču esam bezgalīgi pateicīgi mūsu sabiedrībai, kas iestājas par līdzcilvēku tiesībām dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Uzskatām, ka nācijai ir nākotne tikai tad, ja tās veidošanā un problēmu risināšanā iesaistās paši pilsoņi, iedzīvotāji, negaidot palīdzību tikai no valsts. Izstāstot sabiedrībai līdzcilvēku nelaimes, dodam iespēju ietekmēt procesus, palīdzot risināt sabiedrības problēmas, kur ir nepietiekams valsts finansējums. Paldies ikvienam ziedotājam, kas ļauj katram Latvijas iedzīvotājam – bērnam, pusaudzim, vecākiem, senioriem un cilvēkiem spēka gados – justies vajadzīgam, vērtīgam un piederīgam tautai un valstij,” uzsver Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

17 gadus jaunais Dmitrijs Lucevičs, kurš slimo ar pirmā tipa cukura diabētu un kuram dienas laikā tika saziedoti teju 2000 latu, nav vienīgais, kam nepieciešama palīdzība. Līdzcilvēku atbalsts nepieciešams arī citiem smagi slimajiem, kuri nonākuši nelaimē. Lielākoties palīdzība nepieciešama tieši jauniešiem, kas dažādu nelaimīgu apstākļu sakritības dēļ ir spiesti savu dzīvi turpmāk pavadīt nemitīgās ārstniecības procedūrās, ratiņkrēslā vai rūpīgā vecāku uzraudzībā. Tāpēc Ziedot.lv labdarības projekta „Laimīgai Latvijai” ietvaros kopā ar „Maxima” aktīvi darbojas, lai atbalstītu īpašu sabiedrības grupu – ģimenes ar bērniem invalīdiem vai smagi slimiem jauniešiem.

Pašlaik labdarības projekta „Laimīgai Latvijai” ietvaros palīdzība nepieciešama diviem smagi slimiem jauniešiem. Gatim ir 23 gadi, un jau kopš bērnu dienām viņam ir amputētas abas rokas līdz pat pleciem. Negadījums notika, kad sešus gadus vecais Gatis, spēlējot paslēpes, noslēpās elektrības transformatora skapī. Puisim nepieciešams asistents, lai spētu turpināt studijas Rīgā un dzīvot neatkarīgu dzīvi. Ar Gata stāstu sīkāk var iepazīties http://www.ziedot.lv/lv/project/1420.

Savukārt Sintija ir 25 gadus jauna meitene, taču viņa nekad nav varējusi pati staigāt. Meitenei ir cerebrālā trieka, tās rezultātā ir apgrūtinātas kustības un attīstība. Pērnajā rudenī meiteni konsultēja Minhenes ortopēdiskās klīnikas speciālists, kurš konstatēja, ka Sintijai ir daudzus gadus nepamanīts gūžas mežģījums. Ja gūžas operācija būtu veikta laikus, meitenes stāvoklis nebūtu tik smags un, iespējams, Sintija staigātu. Meitenei nepieciešamas vairākas operācijas – gūžas, abu pēdu stabilizācija, tāpat arī kreisās rokas un kāju muskuļu pagarināšana, kas izmaksā 25 000 latu. Ar Sintijas stāstu sīkāk var iepazīties http://www.ziedot.lv/lv/project/1493.

„Līdzcilvēku atbalstam un vēlmei palīdzēt šādos gadījumos ir ļoti svarīga un izšķiroša loma jauniešu turpmākajā dzīvē. Viens no spilgtākajiem ziedošanas gadījumiem labdarības projekta „Laimīgai Latvijai” ietvaros ir nepieciešamo līdzekļu ziedošana 17 gadus jaunajam Dmitrijam. Lai Dmitrijs varētu īstenot savu sapni par sporta deju trenera profesiju, bija nepieciešams iegādāties insulīna sūkni, jo zēns sirga ar pirmā tipa cukura diabētu. Kopumā bija nepieciešami 1 950 latu, un aktīvie ziedotāji dienas laikā dāvāja Dmitrijam iespēju piepildīt sapni un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Ceram, ka ar sabiedrības atbalstu varēsim mainīt arī citu bērnu un jauniešu dzīvi,” stāsta Rūta Dimanta.

Lai iesaistītos palīdzības sniegšanā un dāvātu līdzekļus ģimeņu atbalstam projektā „Laimīgai Latvijai”, līdzcilvēki var iesaistīties palīdzības sniegšanā dažādos veidos. Ikviens ir aicināts izvēlēties sev ērtāko labdarības veidu:
• ziedojot ar internetbankas palīdzību Ziedot.lv mājas lapā www.ziedot.lv;
• zvanot uz ziedojumu tālruni 900 67 009 (maksa par zvanu – 1 lats);
• ziedojot 684 ziedojumu kastītēs veikalu tīklā „Maxima” visā Latvijā.

Projektā „Laimīgai Latvijai” iegūtie ziedojumi tiek izmantoti, lai sniegtu praktisku palīdzību ģimenēm visā Latvijā. Sadarbojoties sociālajiem dienestiem un vietējām labdarības organizācijām, Ziedot.lv rūpīgi izvērtē katras ģimenes situāciju un organizē nepieciešamās palīdzības sniegšanu. Projektā iesaistītajām ģimenēm tiek dota nevis nauda, bet gan atbalsts, nodrošinot pašas nepieciešamākās ikdienas lietas.

Papildu informācija
Ilze Ošāne
Ziedot.lv Komunikācijas vadītāja
Tel.: 29400422
E-pasts:
ilze@ziedot.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 28626761
E-pasts:
inga.bite@prae.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.