Tagad arī vismazākie Preiļu novada iedzīvotāji varēs izbaudīt laiku bibliotēkā!

08.02.2013.

Janvāra mēnesis Preiļu pusē pagāja satraukumu pilns. Preiļu Galvenās bibliotēkas sirsnīgais un uzņēmīgais kolektīvs, apzinoties savu mazāko apmeklētāju vēlmes, piedalījās interneta labdarības projekta www.LabieDarbi.lv janvāra balsojumu konkursā, lai gūtu iespēju iegādāties attīstošās spēles un rotaļlietas.

Bibliotēkas devīze ir iedvesmojoša – „Visiem bērniem vienādas iespējas”. Skarbi, tomēr to nav tik viegli realizēt dzīvē. Mazo pagastu- Aizkalne, Smelteri, Ārdava, Līči, Pelēči, Sauna- bibliotēkām ir ierobežotas iespējas atbalstīt vismazākos apmeklētājus, jo visas augstākminētās bibliotēkas bērnu grāmatu iegādei var atvēlēt ne vairāk kā 150 Ls gadā. Tādēļ domas par bērnu stūrīšu izveidi un spēļu iegādi tika atliktas no gada uz gadu.

Taču spītējot visam, Preiļu bibliotēku tīkls ir vieta, kur ar prieku gaida un arī aicina ciemos ne tikai vecākus, bet arī viņu mazākās atvasītes. Tāpēc tika nolemts piedalīties balsojumu konkursā. Un jāpiekrīt kādai jau sen dzirdētai reklāmai par to, ka labas idejas piepildās vienmēr. Projekts rada dzirdīgas ausis un ar sabiedrības atbalstu, gūstot 8 112 balsis un 2.vietu janvāra balsojumu konkursā, Preiļu bibliotēku tīkls saņēma finansējumu 1 995 Ls apmērā spēļu un rotaļlietu iegādei.

Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Vilhelmīne Jakimova stāsta :” Kopumā šis mēnesi ilgušais maratons ir īsta dzīves un cilvēku iepazīšanas skola gan ar pozitīvu, gan negatīvu pieredzi. Prieks par pozitīviem cilvēkiem, kuri nāk ar apsveikumiem vēl tagad.  Paldies!”

Lai Latvijā tiktu realizēti vēl vairāk labu darbu un nozīmīgu projektu, ikviens idejas autors ir aicināts piedalīties LabieDarbi.lv projektu konkursā, lai gūtu finansējumu līdz 5 000 Ls savas idejas realizēšanai. Pieteikties iespējams mājas lapā www.LabieDarbi.lv, sadaļā „Iesniedz Projektu”.

Kopā mēs noteikti varam paveikt vairāk labu darbu!

Informāciju sagatavoja
Renāte Vecvērdiņa
Projekta LabieDarbi.lv vadītāja
Tālrunis: 66051666 vai 26322380
E-pasts:
Renate.Vecverdina@labiedarbi.lv 
Papildus informācija:
www.labiedarbi.lv
www.draugiem.lv/special/labiedarbi/
twitter.com/LabieDarbi
www.facebook.com/LabieDarbi.lv

Pēdējās izmaiņas: 08.02.2013.