9. februārī aicinām uz Preiļu pilsētas dzimšanas dienas pasākumu

09.02.2013.

Sestdien, 9. Februārī, plkst. 16.00 aicinām ikvienu novada iedzīvotāju un mūsu  ciemiņu uz Preiļu pilsētas dzimšanas dienas pasākumu Preiļu kultūras namā.


Svētkos mūs sveiks Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, ielūkojoties pilsētas vēsturē, attīstībā un šodienas norisēs. Par mūža ieguldījumu medicīnā dakterei Martai Veitai tiks pasniegta Preiļu novada Goda pilsoņa medaļa un apliecība. 


Pasākumā varēsim noskatīties vienu daļu no videofilmas par Preiļu novadu, kas iesākta veidot pagājušā gada rudenī un atainos novada dzīvi visa gada garumā. Videofilmu pilnā apjomā varēsim redzēt Preiļu novada svētku lielajā pasākumā augusta nogalē.


Preiļu pilsētu svētkos sveiks dziedošā Igauņu ģimene. Koncertā izskanēs latviešu un latgaliešu tautasdziesmas, ziņģes un balādes.


Pilsētas nosaukums Preiļiem piešķirts 1928. gada 11. februārī kopā ar vēl vairākām Latvijas pilsētām. Dzimšanas dienas pasākums ir kā ieskaņa Preiļu jubilejas gada norisēm, jo šogad svinam 665 gadus, kopš Preiļu vārds pirmo reizi minēts vēstures hronikās.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 09.02.2013.