Pelēču pagastā sveic deviņdesmitgadnieces

08.01.2013.

Lai neizbeidzas tevī zvaigžņu ziba,
Kāds noslēpums lai dienām pievīts klāt,
Un lai maestro liktenis joprojām
Tev palīdz tikpat krāšņus gadus krāt!


Preiļu novada Pelēču pagastā 8.janvārī 91 gadu jubileju svinēja Solomeja Kurme un 9.janvārī deviņdesmit gadu jubilejas svinēja Tekla Mazure un Domicela Strode.


Jubilāres sveica Preiļu novada Pelēču pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Stašulāne un sociālā darbiniece Silvija Šņepste.


Solomeja Kurme dzimusi tagadējā Vārkavas novadā 10 bērnu ģimenē. Pelēču pagastā nokļuva, kad Solomejas vecāki pagājušā gadsimta 30-gadu sākumā nopirka zemi. Pelēču pagastā tika nodibināta ģimene, kurā izaudzināti 3 dēli. Pāragri zaudējot dzīvesbiedru dēlus nācās audzināt vienai, iztiku pelnot strādājot kolhoza lauku brigādē. Tagad jubilāri priecē 7 mazbērni un 7 mazmazbērni. Tagad mūža nogali pavada kopā ar jaunāko dēlu Stanislavu, kurš kopj savu piemājas saimniecību.


Tekla Mazure dzimusi tagadējā Vārkavas novadā 9 bērnu ģimenē, bet satiekot savu mūža mīlestību Jāni Teklas mūža lielākā daļa pavadīta Pelēču pagastā, strādājot kolhozā par slaucēju un lauku darbu brigādē. Teklas ģimenē izaudzināti 4 bērni – 3 dēli un meita. Viens no dēliem jau vairākus desmitus gadus nu jau ir aizsaulē. Teklai ir 6 mazbērni un jau 4 mazmazbērni. Vecumdienas Tekla pavada dzīvojot ar mazdēlu Normundu, kurš apsaimnieko īpašumā esošo zemi.


Domicela Strode dzimusi tagadējā Preiļu novada Aizkalnes pagastā , bet satiekot savu mūža mīlestību Antonu, Domicelas mūža lielākā daļa pavadīta Pelēču pagastā, strādājot kolhozā par teļkopi un lauku darbu brigādē. Domicelas ģimenē izaudzināti 2 bērni – dēls un meita. Domicelai ir 3 mazbērni un jau 7 mazmazbērni. Vecumdienas Tekla pavada dzīvojot pie meitas Vilhelmīnas , Ilūkstes novada Ilūkstē, kur meita strādā par skolotāju.


Visas jubilāres savu dzīvi dzīvojot ir pratušas gan darbus padarīt, gan svētkus svinēt, ko arī ir iemācījušas saviem bērniem un mazbērniem.


Novēlam jubilārēm veselību turpmākajos gados, veselību , daudz spēka un optimismu.


Pelēču pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Stašulāne

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.