Latvijas Riteņbraucēju apvienība izsludina Latvijas skolēnu projektu konkursu

15.01.2013.

Ar mērķi veicināt velosipēda kā droša un ērta ikdienas transporta plašāku lietošanu Latvijā, Latvijas Riteņbraucēju apvienība izsludina projektu konkursu 7-12. klašu skolēniem. Tā ietvaros Latvijas Riteņbraucēju apvienība vēlas mudināt Latvijas skolēnus rakstīt savus ikgadējos projektus, izvēloties kā galveno objektu velosipēdu. Vai riteņbraucējiem radītā infrastruktūra atbilst riteņbraucēju vēlmēm? Vai katrs, kas to vēlas, ar velosipēdu var droši nokļūt no savas mājas līdz skolai, darbam, izklaides vai sporta objektiem? Vai  velosipēdu novietnes ir ērtas, drošas, dizainiski pievilcīgas? Kā cilvēki var uzzināt par riteņbraukšanas sporta, izklaides un tūrisma pasākumiem? Šie ir tikai daži domas rosinoši piemēri tēmām, kuras Latvijas skolēni var izmantot, lai piedalītos šajā konkursā.


Ar konkursa palīdzību Latvijas Riteņbraucēju apvienība vēlas pievērst atbildīgo iestāžu un sabiedrības uzmanību, ka līdz ar pavasara un vasaras tuvošanos neizbēgami pieaugs riteņbraucēju skaits un tāpēc nepieciešams daudz lielāku uzmanību pievērst riteņbraucējiem piemērotu apstākļu nodrošināšanā.


Konkursa darbi tiks vērtēti 4 nominācijās:
1.Drošs ceļš uz skolu
2.Velo un internets
3.Riteņbraukšanas veicināšanas kampaņa
4.Brīvās izvēles tēma


Katras nominācijas labākā darba veicējs (individuāli vai autoru kolektīvs) iegūs 50 Ls vērtu balvu no Latvijas Riteņbraucēju apvienības. Latvijas Riteņbraucēju apvienība neizslēdz iespēju palielināt balvu skaitu, ja būs liela skolēnu aktivitāte.


Konkursā drīkst piedalīties 7-12.klašu skolēni un gatavos darbus jāiesniedz elektroniski, izmantojot kontaktu formu velovortālā Divritenis.lv (www.divritenis.lv/konkursam). Ja Darbs nav sūtāms elektroniski, vai ir kādas neskaidrības par konkursu, vēlams sazināties caur minēto kontaktu formu. Iesniedzamajam darbam jābūt ar skaidri salasāmu autora vārdu, uzvārdu, skolu, klasi, e-pasta adresi un vēlams tālruņa numuru. Darba apjoms: minimālais A4 lappušu skaits – klases cipars, neieskaitot vāka lapu. Proti, 7.klase – minimums 7 teksta lapas , 12.klase – minimums 12 teksta lapas. Burtu lielums 12 un fonts TimesNewRoman. Vērtēšanas laikā tiks ņemts vērā arī skolēna vecums. Darbā ir jābūt aprakstītai idejai, tās iespējamā realizācija, realizācijas gaita un mērķauditorija. Darbu iesniegšanas beigu termiņš 2013.gada 1.marts, plkst 18:00


Latvijas Riteņbraucēju apvienības pārstāvji ir gatavi palīdzēt, konsultējot par skolēnu idejām, sniedzot padomus tēmas, kontaktu un informācijas resursu izvēlē.


Konkursa rezultāti tiks paziņoti mājas lapā www.divritenis.lv/skolenuprojekti.


Biedrība “Latvijas Riteņbraucēju apvienība”
Reģ. Nr.:40008168318
Jēkabpils iela 19a, Rīga, LV-1019
Tālr.: 67507041 Fax: 67205355
E-pasts:
info@bicycle.lv
www.divritenis.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 15.01.2013.