Ziedot.lv aicina palīdzēt Rozenfeldu ģimenei no Jelgavas pēc postoša ugunsgrēka

11.01.2013.

Lai arī katram no mums Ziemassvētki saistās ar neizmērojamu prieka sajūtu, mieru, mīlestību un saticību, ir gadījumi, kad nelaime aizēno gada gaišākos svētkus. Rozenfeldu ģimene no Jelgavas pērnos Ziemassvētkus un Jauno gadu pavadīja skumjās noskaņās, jo 11.decembra naktī ugunsgrēkā ģimene zaudēja daļu sava dzīvokļa, kā arī lielāko daļu iedzīves. Pašlaik mamma Inga un bērni Edgars un Gabriela uzturas dzīvokļa vienā istabā, kur apstākļi dzīvošanai ir nepiemēroti. Tāpēc Ziedot.lv un veikalu tīkls „Maxima” projekta „Laimīgai Latvijai” ietvaros aicina ikvienu sniegt palīdzīgu roku nelaimē nonākušajai ģimenei.


Pērn 11.decembra naktī Jelgavā 14 gadus vecā Edgara un septiņus gadus vecās Gabrielas mammu Ingu pamodināja kaimiņš, kura dzīvoklī bija izcēlies ugunsgrēks. Kaimiņš skaļi saucis, ka visiem māja steigšus jāpamet. Inga ar bērniem paspēja līdzi paķert pašas nepieciešamākās lietas, kā arī izglābt mājas mīluļus – sunīti un kaķēnu.


„Mazais kaķēns bija saelpojies dūmus tā, ka likās, ka būs devies uz citiem medību laukiem. Taču, iznesot svaigā gaisā, mūsu kaķēns atdzīvojās. Vismaz neliels prieka stariņš šajā drūmajā negadījumā. Taču nu sirds sāp par to, ka viss ir izkūpējis gaisā. Sāpīgi apzināties, ka nespēju nedrošināt pienācīgus dzīves apstākļus saviem mīļajiem bērniem,” skumji saka mamma Inga.


Par laimi, pēc ugunsdzēsēju ierašanās ugunsnelaime tika novērsta. Taču ugunsnelaimes rezultātā izdegusi daļa Rozenfeldu ģimenes dzīvokļa, turklāt pārējais viss ir nokvēpis un saliets ar ūdeni. Ne dzīvoklis, ne mēbeles, ne personīgās lietas vairs nav lietojamas.


Divu bērnu mamma Inga stāsta, ka šobrīd ģimene uzturas tikai vienā istabā un guļ uz piepūšamajiem matračiem, kas ir nolietoti un parasti uz rīta pusi jau ir izlaiduši gaisu. Dzīvoklī vēl aizvien ir jūtama dūmu smaka. Sāpīgi, taču pērn ģimene, cītīgi krājot santīmu pie santīma, bija izremontējusi savu dzīvokli. Ģimenes mamma ir uzcītīga un viena audzina bērnus, turklāt strādā par telpu uzkopēju vietējā draudzē.


Inga ir ļoti pateicīga visiem, kas pēc nelaimes līdz šim ir snieguši palīdzīgu roku gan nepieciešamo lietu sagādāšanā, gan morālā atbalsta sniegšanā. Ar apkārtējo atbalstu ir vismaz sagādātas dzīvošanai nepieciešamās pamatlietas, taču dzīvoklī nepieciešams veikt pamatīgu remontu, kā arī jāsagādā mēbeles. Darāmā vēl ir ļoti daudz, tāpēc Ziedot.lv neatteica palīdzību un aicina iesaistīties arī līdzcilvēkus.


Lai atbalstītu nelaimē nonākušo, bet cītīgo un čaklo Rozenfeldu ģimeni, Ziedot.lv kopā ar veikalu tīklu „Maxima” „Laimīgai Latvijai” projekta ietvaros aicina palīdzēt Ingai un viņas diviem bērniem atjaunot izdegušo dzīvokli, kā arī nodrošināt pienācīgus dzīves apstākļus bērniem.


Lai palīdzētu Rozenfeldu ģimenei un arī citiem nelaimē nonākušajiem, aicinām izmantot kādu no palīdzības sniegšanas veidiem:
• ziedojot ar internetbankas palīdzību Ziedot.lv mājas lapā www.ziedot.lv projektam „Nelaimes skartajām ģimenēm”;
• ziedojot ziedojumu kastītēs „Maxima” veikalos visā Latvijā;
• iegādājoties kādu no īpašajiem otrreizējās pārstrādes garšvielu traukiem Ziedot.lv „Labdarības mājā” Krišjāņa Baronā ielā 59/61 (vairāk par garšvielu trauku kolekciju www.laimigailatvijai.lv);
• zvanot uz ziedojumu tālruni 90067009 (maksa par zvanu – 1 Ls);


Projektā „Laimīgai Latvijai” iegūtie ziedojumi tiek izmantoti, lai sniegtu praktisku palīdzību ģimenēm visā Latvijā. Sadarbojoties sociālajiem dienestiem un vietējām labdarības organizācijām, Ziedot.lv rūpīgi izvērtē katras ģimenes situāciju un organizē nepieciešamās palīdzības sniegšanu. Projektā iesaistītajām ģimenēm tiek dota nevis nauda, bet gan atbalsts, nodrošinot pašas nepieciešamākās ikdienas lietas.


Papildu informācija
Ilze Ošāne
Ziedot.lv Komunikācijas vadītāja
Tel.: 29400422
E-pasts:
ilze@ziedot.lv


Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 28626761
E-pasts:
inga.bite@prae.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.