21. janvārī Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs sadarbībā ar Preiļu 1. pamatskolu, Preiļu Valsts ģimnāziju un Preiļu 2. vidusskolu rīko tradicionālo barikāžu atceres dienu pasākumu

21.01.2013.

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs –
Barikāžu dienu atcerei veltīts pasākums
Viena zeme mūsu …
2013. gada 21. janvāris plkst. 15:00


Par tradīciju ir kļuvis 1991. gada janvāra barikāžu dienu atcerei veltīts pasākums, kas trešo gadu notiks Preiļu 1. pamatskolas pagalmā, Daugavpils ielā 34. Pasākuma dalībniekus uzrunās Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, izpilddirektors un barikāžu dalībnieks Vladimirs Ivanovs. Barikāžu dalībnieks Tautas frontes Aglonas nodaļas aktīvists Staņislavs Gavars dalīsies savās atmiņās par tā laika notikumiem. Savas sajūtas, pavadot vīru uz barikādēm, atklās Preiļu 1. pamatskolas skolotāja, sieva un  trīs bērnu māte Anna Bernāne. Skolēni izdzīvos barikāžu dienu notikumus savu vecāku un vecvecāku acīm. Par muzikālo noskaņu rūpēsies Preiļu 1. pamatskolas skolēnu koris, Preiļu 2. vidusskolas skolēni un Preiļu Valsts ģimnāzijas jauniešu ansamblis.


Piedalīsimies barikāžu atceres pasākumā, katrs nojauksim savas iekšējās barikādes un vienosimies kopīgā dziedāšanā pie ugunskura un barikāžu putras ēšanā.


Kontaktpersona:
Tekla Bekeša
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja vadītāja
Tālrunis uzziņām 26056076, 65322731
e-pasts:
muzejs@preili.lv


Informāciju sagatavoja:
Zane Butlere
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja speciāliste vēstures jautājumos


 

Pēdējās izmaiņas: 21.01.2013.