Elektronisko iepirkumu sistēmā atvērts jauns saimniecības preču e-katalogs

10.01.2013.

Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) informē, ka no šī gada janvāra interneta vietnē www.eis.gov.lv ir pieejams jauns saimniecības preču e-katalogs.


Saimniecības preču e-katalogs sadalīts astoņās lielās preču grupās:
• higiēnas preces;
• sadzīves ķīmija;
• telpu tīrīšanas un uzturēšanas piederumi;
• ārpustelpu uzkopšanas inventārs;
• elektropreces;
• materiāli nelieliem remontdarbiem;
• virtuves inventārs;
• ugunsdzēšamie aparāti.
Saimniecības preču e-katalogā tagad var iegādāties arī  ārpustelpu uzkopšanas inventāru, materiālus nelieliem remontdarbiem un virtuves inventāru. Papildinātas un atjaunotas  arī visas līdzšinējās e-kataloga sadaļas.


E-katalogā pieejamas preces plašā cenu amplitūdā. Tai skaitā arī atsevišķas sadaļas ar videi draudzīgām saimniecības precēm, kas atbilst Eiropas Kopienas Komisijas normatīvajos aktos noteiktajiem ekoloģiskajiem kritērijiem (2009. gada 30. novembra lēmums Nr. 2009/888/EK). Šajās sadaļās pievienotas higiēnas preces, sadzīves ķīmija, vienreizlietojamie trauki, kā arī LED spuldzes un atkārtoti uzlādējamās baterijas.


E-katalogā plaši pārstāvēti Latvijas ražotāji – SIA Olaines ķīmiskā rūpnīca „Biolars”, SIA „Karaleks”, SIA „Flexoplastic”, SIA „Baltic Polymers”, SIA „Satraps”, SIA „PTC”, SIA „Bioplastic Baltic”, SIA „Rikra”, SIA „Asta-PRO”, SIA „Lenek”, SIA „Mono Pap”, SIA „Floriana”, SIA „Litava”, SIA „Spodrība”, SIA „Jūsma”, SIA „Nika Group”.


EIS ir pirmā elektronisko iepirkumu sistēma Baltijas valstīs, kas izveidota 2005.gadā. Kopš 2009.gada 1.jūnija EIS uzturēšanu un darbību nodrošina VRAA.  EIS pamatā ir elektronisko katalogu princips, kas darbojas kā interneta veikals publiskā sektora organizācijām un kurā savas standarta preces piedāvā vairāki piegādātāji. VRAA, rīkojot atklātus konkursus atbilstoši Publisko iepirkumu likuma prasībām, nodrošina standarta preču elektronisko katalogu izveidošanu un uzturēšanu.
Piebilstams, ka pirkumus EIS var veikt tikai reģistrēti lietotāji – valsts pārvaldes iestādes, pašvaldības un to iestādes, kapitālsabiedrības, un neatkarīgās institūcijas.


2012.gadā EIS sasniegumi tika novērtēti arī IT nozarē, piešķirot sistēmai Latvijas IKT gada balvu „Platīna Pele 2012” nominācijā „Labākā e-pārvaldes sistēma”.
Plašāka informācija pieejama: www.vraa.gov.lv un www.eis.gov.lv .


Informāciju sagatavoja:
Iveta Ciganova
Valsts reģionālās attīstības aģentūras
Sadarbības un informācijas departamenta
Projektu vadītāja
Tālr. 67079041; 29101329, e-pasts
iveta.ciganova@vraa.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.