Ziemassvētku akcijā izgatavo un dāvina rotaļlietas pirmskolas izglītības iestādes „Pasaciņa” bērniem

22.12.2012.

Neilgi pirms Ziemassvētkiem pirmskolas izglītības iestādes „Pasaciņa” bērni saņēma dāvanu – attīstošās spēles un rotaļlietas, kas izgatavotas no ekoloģiska materiāla – koka un auduma,- pielietojot ekoloģiskas krāsas. Idejas iniciatori bija biedrība „Sabiedriskais centrs „Līči”” kopā ar SIA „Olūts” darbiniekiem.


Visas izgatavotās rotaļlietas ir vietējo uzņēmēju dāvana mazajiem novada bērniem. Tā kā kokapstrādes uzņēmumiem darba procesā parasti rodas daudz atgriezumu, tos varēja izmantot labu un derīgu lietu izveidošanai, bet ideja radās, kad bērnu vecāki izteica vēlmi pirmskolas izglītības iestādē iegādāties vairāk attīstošu spēļmantu.


Lielākais akcijas atbalstītājs bija SIA „Olūts”, bet palīgu bija daudz. Akcijai bija sponsori, jo katrs uzņēmējs, kurš iesaistījās, deva savu ieguldījumu – materiālus spēļmantu izveidošanai. Tie bija kokapstrādes un šūšanas uzņēmumu pārstāvji, metāla apstrādes meistari, arī mājturības skolotāji no Preiļu 1. pamatskolas, Preiļu 2. vidusskolas un Preiļu novada vakara (maiņu) un neklātienes vidusskolas. Projekta aktivitāšu nedēļā krāsot, slīpēt un rotaļlietas salikt kopā nāca arī bērni, vecāki, bērnu vecvecāki un vairāki vietējie iedzīvotāji. Kopumā akcijā piedalījās un savu ieguldījumu deva ap 200 cilvēkiem, kā rezultātā ir radītas rotaļlietas 1500 latu vērtībā. Akcijas organizētājiem ir prieks par daudzajām idejām, kas realizētas un gandarījums par rezultātu.
„Pasaciņas” bērni no sabiedriskā centra „Līči” aktīvistēm – Marutas Plivdas, Lidijas Ceriņas un Jeļenas Puzakas rokām saņēma dažādus kluču komplektus, rotaļlietas no auduma, speciālus spēļu modeļus pogu aizpogāšanas un šņoru sasiešanas prasmju apgūšanai, lai bērniem attīstītu roku sīko motoriku.


Maruta Plivda izteica atziņu, ka ir ļoti svarīgi dot ieguldījumu bērnu attīstībā, jo bērni veidos mūsu nākotni.  Jo vairāk ieguldīsim bērnos, jo bagātāki būsim mēs paši. Izdarīts ir daudz, tāpēc par ieguldīto laiku, idejām un ziedotajiem materiāliem sabiedriskā centra „Līči” aktīvistes pateicās ikvienam, kurš piedalījās Ziemassvētku akcijā.  


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 22.12.2012.