‘Copes’ stāsti makšķernieku pasākumā Preiļos

14.12.2012.

Decembrī Preiļu kultūras namā uz tradicionālo makšķernieku vakaru pulcējās gan Preiļu novada, gan apkārtējo pašvaldību aktīvākie makšķernieki. Pasākumā bija iecerēts tikties ar pasaules čempionātu vairākkārtējo godalgoto vietu ieguvēju un Latvijas čempionu, atraktīvāko makšķernieku Aināru Eglīti. Tā kā slimības dēļ makšķerēšanas guru uz pasākumu ierasties nevarēja, vakars tomēr izvērtās interesants un atraktīvs, vietējiem makšķerēšanas entuziastiem stāstot piedzīvojumus par saviem lielajiem lomiem ne tikai Latvijā, bet arī citu pasaules valstu ūdeņos.


Interesanta iespēja bija satikt lielās līdakas īpašnieku Normundu Ivzānu un klausīties viņa stāstījumu par to, kā ‘gada zivs’ no Burtnieku ezera tika dabūta laivā un kādas emocijas tajā brīdī saviļņoja makšķernieku. Atraktīvus makšķernieku stāstus dzirdējām arī no pārējiem pasākuma dalībniekiem, jo, izrādās, preilieši ar makšķeri ir jau iekarojuši ne tikai tuvākos kaimiņu valstu ezerus, bet ‘copes’ veiksmi izmēģinājuši arī okeānā.


Pasākumam ar Preiļu novada domes atbalstu bija sarūpēta kafija un pīrādziņi, tika baudīti arī makšķernieku līdzi atnestie našķi.


Vakara dalībnieki pateicas pasākuma organizatoram Elgastam Dimantam par kārtējo iespēju pabūt kopā, dalīties ‘veiksmes stāstos’ un iegūt jaunu pieredzi gan par labākajām makšķerēšanas vietām, gan arī par zivju pievilināšanas daudzajiem noslēpumiem.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.