Ar unikālu REINKARTONĀCIJAS pasākumu aicina šķirot kartona dzēriena iepakojumus un rūpēties par vidi

18.12.2012.

Uzņēmums „Tetra Pak”, realizējot sociāli atbildīgu projektu „Kartona paku REINKARTONĀCIJA”, aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un šķirot atkritumus. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par to, ka kartona piena un sulas iepakojumus Latvijā var otrreiz pārstrādāt, mudinot tos šķirot.


Kartona paku REINKARTONĀCIJAS pasākuma ietvaros, kas notika sestdien,  ģimenes ar bērniem mākslinieku vadībā no dzērienu kartona pakām izgatavoja interesantas, radošas rotaļlietas un Ziemassvētku rotājumus. Pēc pasākuma tie dzērienu kartona iepakojumi, kas netika izmantoti unikālu rotājumu radīšanai, tika nogādāti otrreizējās pārstrādes vietā, kur tie pārdzims jaunos papīra izstrādājumos. 


Atbilstoši ACE datiem 2011. gadā Eiropā tika pārstrādāti 37% dzērienu kartona iepakojumu, bet Latvijā šis lielums bija tikai aptuveni 3%. Tas parāda, ka ir ārkārtīgi svarīgi veicināt cilvēku informētību Latvijā, mudinot šķirot kartona iepakojumus.
 
Kartona paku REINKARTONĀCIJA – radoša un izglītojoša darbnīca ģimenēm un bērniem
Kalnciema ielas kvartāla Ziemassvētku tirdziņa ietvaros norisinājās „Tetra Pak” sociālās atbildības projekts “Kartona paku REINKARTONĀCIJA”, aicinot iedzīvotājus piedalīties radošajā darbnīcā, pārvēršot dzērienu kartona iepakojumus Ziemassvētku eglītes rotājumos, gaismas lukturīšos, modernā putnu barotavā un pat neparastos zvēros! Pēc darbnīcas visi savāktie iepakojumi un darinājumi tika nosūtīti īstai kartona REINKARTONĀCIJAI (otrreizējai pārstrādei) uz papīrfabriku  „Līgatne”, kur tie pārtaps jaunos papīra izstrādājumos.


Par „Tetra Pak“
 „Tetra Pak“ ir kartona iepakojumu nodrošinātājs šķidrajai pārtikai – sulai, dzērieniem, vīnam un ūdenim. „Tetra Pak” mērķis ir rūpēties par vidi, veicinot sabiedrības izpratni un motivējot šķirot dzērienu kartona iepakojumus otrreizējai pārstrādei.


Papildinformācija:
Gunta Līne
Projektu vadītāja
SIA MRS Grupa
Tālr.: 29432975
e-pasts:
gunta.line@mrsgrupa.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.