Finiša taisnē Preiļu novada čempionāts volejbolā

16.12.2012.

Tie volejbolam uzticīgie skatītāji, kuri nedēļas nogales pēcpusdienas, nu jau gandrīz divu mēnešu garumā pavada analītiski vērojot vai atbalstot kādu no Preiļu novada atklātajā čempionātā startējošajām komandām, ar nepacietību parasti gaida sākamies „ply off” spēles. Aizvadītajās brīvdienās komandas beidzot ķērās pie attiecību skaidrošanas – kuram tad no cīņas par medaļām jāizstājas.


Pirmajā spēlē, kur tikās priekšsacīkšu līderi – Rēzeknes novada un 8.vietas ieguvēji Riebiņu komandas, viss noskaidrojās diezgan mierīgi trijos setos. Otrajā spēlē, kur tikās tabulas vidusdaļas komandas Preiļu novada dome un Borg, spriedze bija krietni augstāka. Daudzajiem līdzjutējiem par prieku uzvara mūsējiem un pusfinālā spēle pret Rēzeknes novada komandu. Par pirmo lielāko pārsteigumu ceturtdaļfinālā parūpējās priekšsacīkšu septītās pozīcijas īpašnieki – Krāslava, smagā piecu setu spēlē pieveicot „Deputāts un draugi” komandu. Brīžiem pakutinot sev nervus, bet neradot šaubas par uzvarētāju „Z-LIGHT” trijos setos pieveic „Blokada” komandu, sev pretiniekos iegūstot Krāslavu un, aizsteidzoties notikumiem priekšā jāatzīmē, ka pretinieka nenovērtēšana un krāslaviešu saliedētā spēle sagādāja otro pārsteigumu – šoreiz pēc pusfināla 0 : 3, līvāniešiem jāskaņojas spēlei par bronzu. Pusfinālā pirmajā spēlē starp Rēzeknes novadu un Preiļu novada domi, pēc spēles trijiem setiem, kur spēles grožus savās rokās droši turēja rēzeknieši, retais optimists varēja paredzēt spraigu spēkošanos līdz pat piektā seta galotnei. Šoreiz veiksme un arī meistarība bija mūsu kaimiņu sabiedrotā. Vīriešiem kausa mājvieta izšķirsies Rēzeknes novada un Krāslavas savstarpējā spēlē. Mūsējos gaida sīva spēkošanās par bronzu ar līvāniešiem.


Kaut arī dāmām viss aizritēja salīdzinoši mierīgāk, pārsteigums jauno BJSS volejbolistu izpildījumā – pusfinālā piecu setu spēlē pieveikta Jaunsilava. Otrajā pusfinālā Policija trijos setos tiek galā ar Dagdu un 22.decembrī par kausu spēkosies divas Preiļu komandas.


Gaidām uz volejbola maratona noslēguma spēlēm!


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu organizators


 

Pēdējās izmaiņas: 16.12.2012.