Konkurss „Būvindustrijas gada balva”

14.12.2012.

Tuvojas Ziemassvētki – laiks, kad darām labus darbus un izvērtējam paveikto. Līdzās lielām un mazām materiālām dāvanām gribam aicināt Jūs uz kādu akciju, kas balstās uz vienkāršu un dziļu pateicību, – sava kolēģa, darbinieka vai partnera izvirzīšanu konkursam „Būvindustrijas Gada balva”. Jums blakus noteikti ir kāds, kurš pelnījis patiesu atzinību un pretendē uz NOZARES LABĀKĀ INŽENIERA titulu! Paskatieties apkārt! Šie cilvēki ir gan birojos, gan būvlaukumos, gan mācību iestādēs! Viņi vairākām paaudzēm iemācījuši skrupulozi gatavot tāmes,  veikt vissarežģītākos aprēķinus, konstruēt  un rasēt. Viņi no rīta līdz vakaram risina, pārbauda, testē, organizē, meklē viselastīgākos risinājumus vissarežģītākajās situācijās, lasa lekcijas topošajiem inženieriem. Starp viņiem ir tie, kuri jau savos trīsdesmit gados uzņēmušies pilnu atbildību par objektu un kuru acīs deg apņēmība to spoži pabeigt! Pateiksim šiem cilvēkiem PALDIES par uzticību nozarei un godpilno kalpošanu inženiera profesijai.
Uzrakstiet vēstuli konkursa žūrijai ar aprakstu, kādus nozīmīgus darbus paveicis Jūsu izvirzītais inženieris! Varbūt tieši viņš tiks godalgots un saņems nozares augstāko balvu – PAMATAKMENI.


Būvindustrijas gada balva PAMATAKMENS kopā ar ceļazīmi uz Londonu tiks pasniegta svinīgā ceremonijā 25. februārī, kur piedalīsies valsts augstākās amatpersonas. Pavasarī visi 12 konkursa laureāti dosies neaizmirstamā ceļojumā uz modernās būvniecības meku – Londonu, kur skatīs labākos Londonas būvlaukumus „no iekšpuses”. Plašāka informācija, nolikums, pieteikuma paraugi un žūrijas sastāvs konkursa mājas lapā: www.buvindustrijasgadabalva.lv


Par konkursu
Šoruden Latvijas Būvinženieru savienība – patlaban lielākā nozares sabiedriskā organizācija Latvijā, kas apvieno vairāk kā 750 biedrus, sadarbībā ar citām būvindustrijas sabiedriskajām organizācijām izsludināja konkursu „BŪVINDUSTRIJAS GADA BALVA”, kas tiek organizēts divās kategorijās: “Mūža ieguldījums būvindustrijā” un “Gada inženieris”. Konkursa ģenerālsponsors – KNAUF un KNAUF Insulation, sponsori – RBSSKALS, RE&RE, MERKS, GRANDEG, SAKRET, UPONOR, SADOLIN. Atbalstītāji – Rīgas Dome, www.building.lv, www.abc.lv, www.būvlaukums.lv, www.nozare.lv, Latvijas Lielo pilsētu asociācija, restorāns „Kaļķu vārti”. Sadarbības partneri – Ekonomikas ministrija, Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība, Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Inženierkonsultanu asociācija, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācija, Būvmateriālu ražotāju asociācija, Transportbūvju inženieru asociācija, Latvijas Būvinspektoru un būvuzraugu asociācija.
Kategorijā „Mūža ieguldījums būvindustrijā” tiks izraudzīti 6 LAUREĀTI. Balvas tiks piešķirtas par ilggadējiem izciliem nopelniem industrijas labā, inženierim – darbaudzinātājam (par ieguldījumu jauno speciālistu darbaudzināšanā), par izciliem inovatīviem un inženiertehniskiem risinājumiem, zinātniskiem darbiem u.c.
Kategorijā „Gada inženieris” tiks izraudzīti 6 LAUREĀTI. Balvas tiks piešķirtas būvobjektos aktīvi strādājošiem inženieriem par īpašiem sasniegumiem profesionālajā jomā: civilajā būvniecībā, arhitektūrā, restaurācijā, ceļu būvē, inženiersistēmu izbūvē, elektroapgādē, meliorācijā, tehnoloģisko iekārtu izbūvē, hidrotehniskajā būvniecībā u.c. Gada balva tiks piešķirta arī būvindustrijas daudzsološajai cerībai – jaunajam inženierim.


Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš savā apsveikumā konkursa „Būvindustrijas gada balva” dalībniekiem saka:
”Augsti kvalificēti un pieredzējuši būvinženieri ir pamats nozares veiksmīgai attīstībai, konkurences veicināšanai un šīs profesijas prestiža celšanai. Ceru, ka šāda atzinība konkursa laureātiem sniegs gandarījumu par paveikto arī turpmāk un motivēs sasniegt arvien augstākus mērķus”.


Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts konkursa dalībniekus uzrunājot min:
”Priecājos par tiem mūsu būvniekiem, kas ir spējīgi ieviest jaunas tehnoloģijas, izrauties eksporta tirgos, domāt tālāk un plašāk. Tāpēc liels prieks par to, ka šogad pirmo reizi Latvijā tiks pasniegtas Būvindustrijas gada balvas, tostarp arī kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā. Šis ir nozīmīgs notikums – mūsu visu paldies tiem cilvēkiem, kuri veidojuši Latviju un atstājuši redzamus sava darba rezultātus nākamajām paaudzēm. Darbus, kuri padara skaistāku un kvalitatīvāku mūsu visu dzīves telpu un pilsētvidi. Tas nebūtu iespējams bez būvniecības, bez spilgtām un izcilām nozares personībām, kas savu dzīvi veltījuši darbam, ko mīl un ciena”.


LBS valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume: „Mēs allaž visiem spēkiem esam atbalstījuši būvindustrijas profesionālo kompetenci un tālākizglītošanos. Arī šī balva laureātiem ir viens no veidiem, kā paaugstināt inženieru kompetenci. Viņiem būs iespēja skatīt Londonas labākos būvobjektus, iegūt pieredzi un informāciju par jaunākajām tehnoloģijām, lai, atgriežoties mājās, to visu varētu likt lietā! Un būt vēl labākiem! Tāpēc aicinām kolēģus, darba devējus, būvvaldes, sabiedriskās organizācijas izvirzīt konkursam savus pretendentus! Paskatieties – šie kompetentie, talantīgie, izcilie ir mums līdzās! Pateiksim viņiem paldies par darbu un izteiksim atzinību!”


Konkursa organizatoru vārdā Mārīte Šperberga,
29468382,
marite.sperberga@inbox.lv, bgbalva@gmail.com


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.