PVĢ Comenius projekta tikšanās Grieķijā

23.04.2012.

Šī gada 23. aprīlī mēs, 5 ģimnāzijas audzēkņi: Liene Vindele (3.A), Arina Jakovļeva, Ieva Lisova, Regīna Lavrenova un Edgars Piskunovs (2.DK), kā arī skolotāji Anna Verza un Juris Erts devāmies uz Grieķiju, Atēnām, kur notika Comenius daudzpusējā skolu partnerības projekta„Mūsu senču reģionālais kultūrvēsturiskais mantojums” 5. un noslēdzošā vizīte. Pēc 3 stundu lidojuma mēs nokļuvām pavisam citā vidē – saulainā un siltā zemē. Ierašanās dienā mūs mīļi sagaidīja viesģimenes, ar kurām tika pavadīta turpmākā dienas daļa. Jau nākamajā dienā mēs visi pulcējāmies Ilionas 7. licejā, kur notika iepazīšanās ar citu valstu skolēniem un dalījāmies ar pirmajiem iespaidiem.Šīs nedēļas laikā apskatījām gan pašu Ilionu, gan Atēnas ar izslavēto Akropoli, gan arī devāmies izraukumā uz Grieķijas populārākajiem tūrisma objektiem – Korintas kanālu, kurš savieno 2 jūras, aplūkojām Mikēnu civilizācijas atstāto mantojumu, kā arī pasakaini skaisto pilsētu Nafplio.


Nedēļa paskrēja vēja spārniem. Piektdien katras valsts pārstāvji demonstrēja savas valsts senču reģionālā kultūrvēsturiskā mantojuma prezentācijas. Vakarā skolas zālē notika pasākums, kurš pulcēja ne tikai skolniekus un ārzemju viesus, bet arī vecākus. Tas izvērtās patiesi sirsnīgs. Sākumā mēs ar lielu interesi klausījāmies grieķu mūziku, taču pēc kāda laika jau dejojām grieķu tautas dejas.Visi projekta dalībnieki bija ļoti sirsnīgi un atvērti, kas padarīja šo nedēļu vēl neaizmirstamāku un aizraujošāku.


Mēs esam ļoti pateicīgi viesģimenēm, kuras mūs jauki uzņēma, kā arī pateicamies mūsu angļu valodas skolotājai Annai Verzai par sniegto iespēju iepazīties ar jauniem cilvēkiem un Grieķijas kultūru, kā arī uzlabot angļu valodas zināšanas. Paldies!


Fotogalerija (PVĢ)


Arina Jakovļeva, Ieva Lisova (2.DK)


 

Pēdējās izmaiņas: 23.04.2012.