26. maijā Preiļu parka estrādē LATGALES DZIESMU SVĒTKU KONCERTS

26.05.2012.

Šovasar visā Latvijā ieskandinās nākamos Dziesmu un deju svētkusNākamgad XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos dosimies uz Rīgu, taču šogad svētkus ieskandināsim reģionos visā Latvijā. No rietumiem uz austrumiem, no ziemeļiem uz dienvidiem! Dziesmu svētku ieskaņu koncerti notiks visās debess pusēs! 


Kurzemes Dziesmu svētku un XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss stāsta: „Šī gada koncerti ir ļoti būtisks posms ceļā uz nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem. Ieskaņu koncertos dziedātājiem pa īstam atjaunojas kopības sajūta. Tas ir brīdis, kad koristi pagriež vaigu un sirdi pret 2013. gada tikšanos Mežaparkā. Ieskaņu koncertos pārbaudīsim nākamo Svētku muzikālās ieceres – repertuāru, dziesmu kārtību, pavadījumu. Tiks ieskicēti arī režijas un scenogrāfiskie risinājumi, lai 2013. gadā uz Svētkiem varam doties droši un augstu paceltu galvu.”


Pirmie Dziesmu un deju svētku ieskaņu koncerti notiks 26. maijā Saldū un Preiļos.


Saldus Kalnsētas parka estrādē Kurzemes Dziesmu svētkus plkst. 17.00 atklās „Pūces etnogrāfiskais orķestris”, savukārt plkst. 18.00 notiks koncerts, kurā piedalīsies vairāk nekā 1000 koru dziedātāju un Profesionālais pūtēju orķestris RĪGA.


Koncerta režisors – Viesturs Kairišs, mākslinieciskais vadītājs – Ivars Cinkuss.
Svētku virsdiriģentu godā – Gido Kokars, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis un citi.
Plkst. 20.30 programmā sirdspriekam un deju ritmiem „Greizais ratiņš” varēs satikt Latvijas Nacionālā teātra aktierus.


Tāpat 26. maijā aicinām tikties Latgalē! Preiļu katoļu baznīcā plkst. 11.00 notiks Garīgās mūzikas koncerts un plkst. 18.00 vairāk nekā 1000 koristu sadziedāsies Preiļu pilsētas estrādē. Programmu papildinās Preiļu novada deju kolektīvi „Gaida”, „Danceri”, un „Talderi”, kā arī folkloras kopa „Rūtoi”.Koncerta režisors – Viesturs Rencis, mākslinieciskais vadītājs – Jevgeņijs Ustinskovs.


Svētku virsdiriģenti būs Terēzija Broka, Anda Lipska, Jevgeņijs Ustinskovs, Roberts Liepiņš, Edgars Znutiņš un citi.


Dziesmu svētkus ieskandināt turpināsim 2. jūnijā plkst. 19.00 Cēsu pils parka estrādē Vidzemes Dziesmu svētkos un plkst. 18.00 Latvijas Sieviešu un vīru koru salidojumā Ērgļu novada „Meņģeļos”, kā arī 7. jūlijā Elejas pils parkā – Zemgales koru sadziedāšanās svētkos.


Dziesmu svētku ieskaņu koncertus rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs un Dziesmu svētku biedrība sadarbībā ar novadu pašvaldībām.
Koncerti notiek ar lieldrauga Latvijas Dzelzceļš, kā arī AS Latvijas valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvija Statoil un Sixt atbalstu.
Informatīvie atbalstītāji – Diena, Leta, Latvijas Radio, Pilseta24.lv un draugiem.lv


Sekojiet Dziesmu un Deju svētkiem: facebook.com/Dziesmusvetki; draugiem.lv/dziesmusvetki/


Informāciju sagatavoja
Inga Bika,
KNMC komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
67228985
inga.bika@knmc.gov.lv
www.knmc.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.