Noslēgušās velosacensības „Preiļupes līkloči”

01.05.2012.

Saulainā 1.maija dienā Preiļos norisinājās 2. MTB riteņbraukšanas sacensības „Preiļupes līkloči”. Šoreiz velosacensībām plašāka ģeogrāfija – dalībnieku rindās ciemiņi no Daugavpils, Balviem, Smiltenes, Līvāniem, Jēkabpils un vēl citām apdzīvotām vietām, kuras visas pat nevar pieminēt.


Sacensības ieskandināja paši jaunākie velomīļi – septiņgadīgie un jaunāki, kuri savu vecāku un radinieku karsti atbalstīti parkā veica 1 km distanci. Finišā visiem piemiņas uzlīme un kārums no sacensību atbalstītājiem t/c „Oga”. Plkst. 12.00 uz starta pulcējas Sporta klases dažādu vecuma grupu dalībnieki , kuriem veicami 15 km, 22 km vai 37 km distances. Turpat starta gaidās arī iesācēji – 2001. g.dz. un jaunāki, lai pārbaudītu sevi 8 km distancē un Tautas klases – 15 km distances veicēji, kuri vēl pagaidām nejūtas „nobrieduši” garākajiem pārbaudījumiem. Atskan starta šāviens un krāsainā velobraucēju kolonna gandrīz 100 cilvēku sastāvā aiztraucas policijas mašīnas pavadīta Aglonas virzienā. Necik ilgs laiks nav pagājis kad finišam tuvojas pirmie Iesācēju klases dalībnieki – zēniem tas ir daugavpilietis Gļebs Šakeļs, kurš rūdījies daudzajos Sportlat startos, bet meitenēm ātrākā preiliete Ieva Adamoviča. Nav vēl visi mazie sasnieguši finišu, kad redzami jau līderi 15 km distancē. V kadetiem tie ir daugavpilietis ar Aglonas piesitienu Mārcis Pīnups, bet meitenēm uzvara tiek Ilvai Valdonei no Preiļiem. Pa starpām finišē arī Tautas klases naskākie, kuri galarezultātā saņem kausus kā līderis un līdere un tie ir Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, kurš rādīja priekšzīmi visiem preiliešiem uz starta izejot ar visu savu ģimeni. Dāmām līderes gods Tautas klasē Ritai Latkovskai no Varakļāniem. Kārtīga spēkošanās 50 – gadīgo un vecāki grupā, kuri veic 22 km, starp pazīstamo triatlonistu no Daugavpils Anatoliju Ļevšu un balvēnieti Juri Kairišu noslēdzas par labu sportistam no Balviem. Junioriem šajā pašā distancē uzvara Raivim Voitānam no DTC Jaunība. Uz finišu burtiski „lido” līderi V Elites klasē- it kā aiz muguras nebūtu smago 37 km. Uzvara smiltenietim Tomam Knostenbergam ( TREK-PHILIPS) , kurš trases viltībiņas mēģināja atšifrēt iepriekšējā vakarā. Aiz viņa vēl viens Smiltenes riteņbraukšanas skolas pārstāvis Ingus Eislers. Trešo vietu sev nodrošina NN Sporta kluba pārstāvis – galēnietis, kurš savu meistarību slīpējis Murjāņos, Emīls Dreijers. Uz goda pjedestāla vieta neatrodas spēcīgajam velobraucējam no Aizkraukles Aigaram Zīmelim, kuri četratā bija atrāvušies no pārējiem sekotājiem. Dāmām absolūtajā vērtējumā uzvara Laurai Dreijerei (Livelo/BTA), otrajā vietā atstājot Anitu Vilcāni ( Radi un draugi/ Preiļi), kurai kauss kā labākajai Preiļu novada riteņbraucējai. Trešajā pozīcijā preiliete Iveta Belousova . Labākā Preiļu novada riteņbraucēja gods šoreiz Jurim Loginam ( Livelo/BTA). Garšīgie kliņģeri no t/c „Oga” par uzvaru komandu cīņā -lielākais no tiem komandas „Rutuļi” rokās , otrajā vietā Balvi, bet trešajā vietā „ Radi un draugi”. Šoreiz sanāca dažiem dalībniekiem pamaldīties Preiļupes līkločos par ko vainu uz sevis uzņemas „orgi” un cer, ka jaukais laiks, vizbulītes mežā un trases „jaukumi” liks rūgtumam aizmirsties un mēs tiksimies „Preiļupes līkločos” arī nākošgad.


Sacensību galvenā tiesneša vārdā gribas teikt siltu paldies Preiļu Arodskolas kolektīvam, kuri bija iesaistīti procesā, lai dalībnieki finišā varētu baudīt tēju un atjaunot spēkus ar garšīgo putru un t/c „Oga” par atbalstu sacensībām. Tāpat paldies Ceļu policijas darbiniekiem par drošību sacensību laikā, tiesnešu korpusam par raito darbu, personīgi Guntaram Ormanim un Jānim Vaivodam, kā arī visiem ,kuri neatteica palīdzību.


Ar rezultātiem var iepazīties šeit.


Foto no sacensībām Ilzes un Mikus Ančevu skatījumā: http://mikus.lv/galerijas/preilupes-likloci-2012


Leonīds Valdonis,
sacensību galvenais tiesnesis


 

Pēdējās izmaiņas: 13.11.2018.