Preiļos un novada pagastu centros aizvadīta nolietotās sadzīves tehnikas savākšanas akcija

25.04.2012.


Preiļos un novada pagastu centros aizvadīta nolietotās sadzīves tehnikas savākšanas akcija


18. aprīlī Aizkalnes, 19. aprīlī Pelēču, 20. aprīlī Prīkuļu, bet 21. aprīlī Preiļu un Līču iedzīvotājiem bija iespēja bez maksas atbrīvoties no nevajadzīgās sadzīves tehnikas – visām ierīcēm, kas darbojas ar elektrību un baterijām. Akcijas norises datumos daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji nevajadzīgo sadzīves tehniku varēja atstāt pie kāpņu telpām, bet individuālo māju iedzīvotāji − pie vārtiņiem ielas malā. Ja bija nepieciešams, iepriekš piezvanot, iedzīvotāji varēja pieteikt savu adresi, un SIA „Preiļu saimnieks” darbinieki palīdzēja elektrokrāmus iznest no mājas, dzīvokļa vai pagraba.
Kopumā iedzīvotāju atsaucības bija laba. Ārpus Preiļiem visas mājsaimniecības, kurām bija nolietota sadzīves tehnika, piezvanīja iepriekš un pieteica savu adresi. Diezgan daudz tika nodoti veci ledusskapji, televizori, veļas mašīnas, dažādas mazāka izmēra mājsaimniecības lietas − mikroviļņu krāsnis, elektriskās tējkannas, radio aparāti, plašu atskaņotāji −, kā arī biroja tehnika − datori, monitori, printeri.
Atskatoties uz šo akciju, varu teikt, ka tā bija nepieciešama. To apliecināja arī iedzīvotāji, kuri nodeva nevajadzīgos elektrokrāmus. Daudzās mājās gadiem bija glabātas nederīgas sadzīves iekārtas, kuras sen nedarbojas, jo iedzīvotāji vai nu nezināja, kā no tām atbrīvoties vai arī uzskatīja, ka kādreiz tās vēl remontēs un lietos. Tomēr ar laiku kļuvis skaidrs, ka šīs lietas nekad vairs netiks labotas un izmantotas sadzīvē, un vienkāršāk ir tās nodot pārstrādei − īpaši, ja SIA „Preiļu saimnieks” piebrauc pie durvīm un savāc bez maksas.
Visaktīvākie bija Prīkuļu iedzīvotāji, arī Aizkalnes iedzīvotāji bija ļoti aktīvi un tādēļ uzteicami. Pelēči, salīdzinot ar citiem pagastu centriem, bija mazāk atsaucīgi − datortehniku nodeva Pelēču pamatskola. Preiļu iedzīvotāji, ņemot vērā lielo iedzīvotāju skaitu, akcijas laikā nodeva diezgan maz elektrokrāmu. Tas skaidrojams tā, ka Preiļos uzņēmums SIA „Preiļu saimnieks” šādas akcijas ir rīkojis jau agrāk, un iedzīvotājiem pilsētā ir pieejams nolietotās sadzīves tehnikas pieņemšanas punkts Mehanizatoru ielā 1.
Saku lielu paldies visiem, kuri piedalījās šajā akcijā. Savāktā nolietotā sadzīves tehnika tiks nodota pārstrādei. Vēlos atgādināt, ka SIA „Preiļu saimnieks” nevajadzīgos elektrokrāmus pieņem ne tikai šīs akcijas ietvaros. Ja tomēr, esat nolēmuši no tiem atbrīvoties, varat darba dienās vest uz Mehanizatoru ielu 1, Preiļos, un atstāt teritorijā uz rampas. Ja nepieciešams transports un palīgi iznešanai un iecelšanai mašīnā − zvaniet pa tālr. 65307086, 29420721.
Individuālo māju iedzīvotāji nolietotos elektrokrāmus un dienasgaismas lampas varēs nodot arī 28. aprīlī un 5. maijā paredzētajās talkās privātmājām.


Vineta Igolniece,
SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 25.04.2012.