17.Starptautiskais Baltijas Baleta festivāls piedāvās mākslas izstādes un kino filmas

24.04.2012.


Informācija medijiem
2012.gada 24.aprīlī


17.Starptautiskais Baltijas Baleta festivāls piedāvās mākslas izstādes un kino filmas


Paralēli baleta un dejas izrādēm 17.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla ietvaros šogad būs apskatāmas trīs mākslas izstādes par baleta tematiku un divas kino filmas par dejas mākslas leģendu Pīnu Baušu. Gan pirmās izstādes atklāšana, gan pirmās filmas seanss notiks sestdien, 28.aprīlī.


Rīdzenes ielā „Galerijā Centrs” šo sestdien, 28.aprīlī pl.17:00 tiks atklāta bijušā baletdejotāja, šobrīd lieliskā Maskavas fotomākslinieka Igora Zaharkina personālizstāde „Baleta mākslas valdzinājums”, kurā būs apskatāmas 36 fotogrāfijas. Jau būdams aktīvs baletdejotājs I.Zaharins pievērsās foto mākslai, fotografējot draugus un kolēģus uz skatuves, gan klasē, gan mēģinājumos, gan arī viesizrādēs. 2000.gadu sākumā, Zaharkins beidza aktīvās baletdejotāja gaitas un pilnībā pievērsās fotomākslai, attīstot visus fotografēšanas žanrus.


„Zaharkina fotogrāfijas ir vairāk kā vienkārša fotogrāfija. Tā ir māksla un viņa aicinājums,” žurnālā „Balets” raksta Maskavas Lielā Teātra Literāro izdevumu nodaļas vadošais redaktors Aleksejs Isaičevs.


Vēl 28.aprīlī pl.19:00 kinoteātra „Splendid Palace” Lielajā zālē ar Gētes institūta Rīgā atbalstu īpašā seansā tiks izrādīta Vima Vendersa (Wim Wenders, Vācija) dokumentālā filma „Pina”, kas stāsta par dejas mākslas leģendu Pīnu Baušu (Pina Bausch). „Šī filma ir izcils portrets – atzīšanās mīlestībā Pīnai Baušai,“ tā raksta „Berliner Zeitung”.


Gētes institūta Rīgā Kultūras nodaļas programmas asistente Antra Balode stāsta, ka „dokumentālajā filmā „Pina” satiekas divas vācu kultūras leģendāras figūras un kopā veido vienu veselumu. Šajā filmā pirmo reizi nav izteikti jūtams Vima Vendersa rokraksts, jo šoreiz viņš ir ļāvis priekšplānā izvirzīt dejas nozīmīgo valodu un Pinas Baušas mākslu”.


Vēl divas mākslas izstādes tiks atklātas dažas dienas vēlāk – trešdien, 2.maijā. Mencendorfa namā pl.16:00 atklās mākslas izstādi „Balets daudzveidībā”, kuras pamatekspozīciju veidos autorleļlu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģilde un galerija “Figaro Art”, savukārt, galerijā „Jāņa sēta” pl.18:00 notiks Latvijas mākslinieku izstādes „Veltījums dejai” atklāšana. Šajā izstādē tiks izstādīti vairāk kā 15 mākslinieku tēlotājmākslas darbi.


Savukārt, 16.maijā pl.18:30 Gētes institūtā Rīgā visi interesenti bez maksas varēs noskatīties otru festivāla filmu – Vācijas dokumentālo filmu “Dejas sapņi – jaunieši dejo Pīnas Baušas izrādi Kontakthof”. Filmā jaunieši dejo Pīnas Baušas izrādi, tajā redzami pēdējie nofilmētie materiāli un pēdējā intervija ar pasaulslaveno dejotāju.


Kā jau iepriekš ziņots, 17.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls notiks Rīgā un Preiļos no 27.aprīļa līdz 28.maijam. Šogad mākslas cienītājus tas priecēs ar pasaules baleta zvaigžņu parādi Galā koncertā, Spānijas un ASV baleta dejas izrādēm, mākslas izstādēm, kino filmām par vācu dejas leģendu Pīnu Baušu un dejas šovu ar ekskavatoru. Pirmo reizi Starptautiskais Baltijas baleta festivāls pieteica sevi 1996.gadā.


Biļetes uz festivāla izrādēm vēl var paspēt iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī Latvijas Nacionālās operas kasēs un pasākumu norises vietās. Sīkāka informācija festivāla mājas lapā www.ballet-festival.lv.


17.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls pateicas saviem uzticamākajiem atbalstītājiem – Rīgas Domei, LR Kultūras ministrijai, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Latvijas Mobilajam Telefonam, ASV vēstniecībai, Spānijas vēstniecībai, Nīderlandes vēstniecībai, Gētes institūtam Rīgā, Francijas Institūtam Latvijā, Rīgas Brīvostas pārvaldei, t/c „Origo”, Latvijas Dzelzceļa Infrastruktūrai, Latvijas Nacionālajai operai.


 


Kontaktinformācija:
17.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Vita Stiģe-Škuškovnika
Mob. 29513150
E-pasts: vita.stige@gmail.com


Mājas lapa: www.ballet-festival.lv
Sociālajos tīklos: www.twitter.com/Balletfestival
www.facebook.com/Balletfestival
www.draugiem.lv/balletfestival

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.