Preiļu novadā aizvadīta Lielā talka 2012

21.04.2012.

21. aprīlī, kad visā Latvijā piekto reizi noritēja nu jau par tradīciju kļuvusī Lielā talka, arī Preiļu novada iedzīvotāji piedalījās kopīgajā talkošanā, sakopjot daudzas novada sabiedriskās teritorijas. Šogad lielā talka notika jau piekto reizi. Talkas norisinājās ne tikai pilsētā, bet arī novada pagastos, tādēļ katrs varēja izvēlēties sev tuvāko talkošanas vietu. Diena bija pavasarīgi silta un saulaina, un sakopšanas darbi noritēja pilnā sparā.


Šī gada Lielā talka bija veltīta ūdenstilpņu sakopšanai, akcentējot, ka ūdens resursi jāsaglabā un jāaizsargā, jo tīrs ūdens primāri ir cilvēka veselības pamats. Talkas ietvaros Preiļu pilsētā ar laivām tika tīrīti parka dīķi, Aizkalnes pagastā tika sakopti Jašas upes krasti, Preiļu pagastā – Preiļupes krastmala, Pelēčos – Mazās Jašas krasti, bet Saunā – Saunas upes krastmala.


Preiļos Lielā talka aizsākās pirms oficiālā talkas norises datuma. Iepriekš talkoja vairākas pašvaldības iestādes un novada izglītības iestāžu darbinieki, audzēkņi un viņu vecāki. Skolēni sakopa ne tikai savu skolu tuvējo apkārtni, bet arī strādāja pilsētas parkā un sakopa Kooperatīva ielas stadiona apkārtni.


Preiļos 21. aprīlī Lielajā talkā vairāku iestāžu un uzņēmumu darbinieki sakopa savu īpašumu apkārtni, bet visiem kopīgā talkošana norisinājās pilsētas parkā, Robežu ielā un Meža ielā, tika sakopta arī Preiļupes krastmala. Preiļos talkā galvenokārt piedalījās Preiļu novada domes, SIA „Preiļu saimnieks”, Preiļu galvenās bibliotēkas, jauno makšķernieku skolas audzēkņi vadītāja Eldgasta Dimanta vadībā, AS „Swedbank” kolektīvs, AS „SEB banka” kolektīvs, kā arī citas organizācijas, domubiedru grupas un individuālie talcinieki.


Talkas noslēgumā visi dalībnieki kopīgi iestādīja Holandes liepas Preiļu parka alejā pretī Daugavpils ielai. Holandes liepu stādi iegādāti Salaspils Nacionālajā botāniskajā dārzā. Šobrīd jaunās liepiņas tiek regulāri laistītas, bet SIA „Preiļu saimnieks” speciālisti par to kopšanu un vainagu veidošanu sistemātiski rūpēsies arī turpmāk.


Lielās talkas norisi Preiļu novadā koordinēja SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece un SIA „Preiļu saimnieks” dārzniece Velta Kodore. Lapu un atkritumu maisu savākšanā un transportēšanā no talkas vietām visā novada teritorijā bija iesaistīti SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas darbinieki. Lielajā talkā novadā tika piepildīti 2700 atkritumu maisi, to kopējais svars vairāk nekā 10 tonnas. Visi savāktie maisi ar atkritumiem nogādāti Demenes atkritumu poligonā.


Zenta Igolniece pauž prieku, ka Lielās talkas tradīcijai ir rezultāts – strādājot lielā pulkā, var daudz padarīt. Skumdina vienīgi tas, ka joprojām mūsu pilsētā ir vietas, kur pēc sakopšanas atkritumu kalni veidojas atkal no jauna.


Lielā talka ir labs risinājums, kā sakopt dzīves telpu ap sevi. Jācer, ka nākošajās talkās lielāku iniciatīvu izrādīs ne tikai pašvaldības iestāžu darbinieki, bet arī pārējie novada iedzīvotāji. Paldies visiem iedzīvotājiem, kuri līdzdarbojas novada sakopšanā!


 

Pēdējās izmaiņas: 21.04.2012.