ATBALSTA STIPENDIJA RADOŠIEM UN TALANTĪGIEM JAUNIEŠIEM. Jaunajiem talantiem kultūrā iespēja pretendēt uz OKartes atbalstu 10 000 latu apmērā.

18.04.2012.

Līdz 11.maijam ikvienam radošam, enerģiskam un centīgam jaunietim, kurš jau šobrīd darbojas kādā no mākslas žanriem, ir iespēja pieteikties OKartes Talantu programmas trešajai kārtai KULTŪRA un saņemt finansējumu sava talanta attīstībai. Kopējais programmas KULTŪRA finansējuma apjoms ir 10 tūkstoši latu un tajā piedalīties aicināti jaunieši vecumā no 10 – 20 gadiem no visas Latvijas. Mūzika, deja, glezniecība, fotogrāfija, skatuves māksla, dizains – ir tikai daži no mākslas žanriem, kuros var pieteikties finansējuma saņemšanai.


Pieteikšanās stipendiju konkursam notiek elektroniski. Nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu, pievienot savu talantu apliecinošu foto vai video materiālu (var tikt uzņemts arī ar telefonu) un rekomendāciju no skolotāja/pulciņa vadītāja. Konkursā var startēt individuāli, norādot mērķi, kam nepieciešams finansējums un kā tas palīdzēs attīstīt talantu. Par projekta pieteikumiem būs iespēja balsot internetā, kā arī konkursa darbus izvērtēs kompetenta žūrija. Ar Nolikumu var iepazīties un pieteikumu iesniegt www.okartestalanti.lv


Pieteikšanās kārtība:
1) www.okartestalanti.lv mājas lapā jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa
2) Jāpievieno sava talanta apliecinājums foto vai video veidā (der arī video un foto, kas uzņemts ar telefonu)
3) Jāpievieno rekomendācija no skolotāja/pulciņa vadītāja/ pedagoga
4) Jāseko līdzi informācijai mājas lapā, kur notiks arī publiskā balsošana.
5) Visus pieteikumus izvērtēs kompetenta žūrija. 


Latvijā ir daudz talantīgu jauniešu, kuriem nepieciešams jauns mūzikas instruments, audekls gleznošanai vai starptautiska pieredze.
Aicinām izmantot šo iespēju!


Informāciju sagatavoja:
Okartes Talantu programmas
Projekta koordinatore
Inese Salmiņa
T. 67505290
Inese.Salmina@portenovelli.lv


 


Jaunajiem talantiem kultūrā iespēja pretendēt uz OKartes atbalstu 10 000 latu apmērā


Jau sākot ar 19. martu ikvienam radošam, enerģiskam un centīgam jaunietim, kurš jau šobrīd darbojas kādā no mākslas žanriem, ir iespēja pieteikties OKartes Talantu programmas trešajai kārtai Kultūra un saņemt finansējumu sava talanta attīstībai. Kopējais programmas Kultūra finansējuma apjoms ir 10 tūkstoši latu un tajā piedalīties aicināti jaunieši vecumā no 10 – 20 gadiem no visas Latvijas. Mūzika, deja, glezniecība, fotogrāfija, skatuves māksla, dizains – ir tikai daži no mākslas žanriem, kuros var pieteikties finansējuma saņemšanai.


LMT prezidents Juris Binde: „Latvijas vārdu pasaulē jau šobrīd nes izcili sportisti, zinātnieki un dažādu mākslas žanru pārstāvji. Īstenojot OKartes Talantu programmu, vēlamies dot iespēju spējīgākajiem jauniešiem izaugt, kļūt par savas jomas izcilniekiem un sekmēt viņu sasniegumus Latvijas un pasaules mērogā. Esmu pārliecināts, ka, līdzīgi kā iepriekšējās OKartes Talantu programmas kārtās, arī šoreiz saņemsim daudz interesantu pieteikumu, satiksim jaunus, strādāt un profesionāli attīstīties gribošus jauniešus.”


Talantīgiem jauniešiem bieži vien ir tikai nepieciešams būt pamanītiem, lai viņi varētu sekmīgi uzsākt savu karjeru un nodarboties ar to, kas viņiem ne tikai vislabāk padodas, bet arī patīk. Latvijā iedzīvotāju lielākais atbalsts, līdzīgi kā sportā, ir tajās kultūras jomās, kur Latvijas kultūras pārstāvji jau ir izpelnījušies pasaules līmeņa atzinību – jomās, kurās ir tradīcijas, piemēram, teātris un akadēmiskā mūzika. Tomēr arī citās kultūras jomās mums aug talanti. Tam tic arī liela daļa Latvijas iedzīvotāju, kas uzskata, ka tādās jomās, kā, piemēram, glezniecība, kino vai tautas un tradicionālā mūzika Latvijā ir liels potenciāls, rāda LMT un SKDS veiktā aptauja.


Programmas galvenais mērķis ir atklāt un finansiāli atbalstīt Latvijas jaunās kultūras zvaigznes dažādās jomās. Talanti, par kuriem jārunā nav tikai mūzikā un aktiermākslā, bet arī citos mākslinieciskajos izpausmes veidos. Tāpēc par projekta iedvesmotājiem kļuvuši cilvēki, kuri jau ir zvaignzes un ir sevi pierādījuši latviešu kultūrā – aktrise Dita Lūriņa, mūziķis Gustavo un mākslinieks Kristiāns Brekte.


 „Mums līdzās ir daudz talantīgu jauniešu. Cienu mērķtiecīgos, bet atbalstu jebkuru, kurš ar degsmi un azartu dodas meklēt savu nozari, vēlas atklāt un pilnveidot savu talantu. Labākos rezultātus redzam sasniegumos, kas priecē ikvienu. Savukārt pirmie panākumi iedvesmo darīt vairāk! Aicinu pieteikties OKartes Talantu programmai – iespējai saņemt finansiālu atbalstu sava talanta attīstībai. Jaunie talanti noteikti zinās, kas palīdzētu viņiem augt – vai tās būtu papildu apmācības vai nodarbības, krāsu vai audekla iegāde, bet varbūt pirmā izstāde vai koncerts!” aicina OKartes Talantu programmas iedvesmotāja aktrise Dita Lūriņa.


OKarte aicina jauniešus pieteikties konkursam un saņemt finansiālu atbalstu savai izaugsmei. Pretendentiem, viņu vecākiem vai pedagogiem nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu, sagatavot motivācijas vēstuli un pamatojumu, kāda mērķa īstenošanai nepieciešams finansiālais atbalsts, kā arī pievienot bildes vai video, kas apliecina talantu. Pieteikumus pretendenti var iesniegt no šī gada 19.marta līdz 11.maijam elektroniski www.okartestalanti.lv, turpat var iepazīties ar Nolikumu.


OKartes Talantu programmai KULTŪRĀ iesniegtos darbus vērtēs žūrija: LMT prezidents, Vidzemes augstskolas asoc. prof. Juris Binde, māksliniece Katrīna Neiburga, dzejniece un bērnu grāmatu autore Inese Zandere, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors prof. Artis Sīmanis, fotogrāfs Gatis Rozenfelds, teātra zinātniece Henrietra Verhoustinska, muzikoloģe Inese Lūsiņa un Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.


Par OKartes Talantu programmu
OKartes Talantu programma ir iespēja ikvienam radošam, centīgam un aizrautīgam jaunietim vecumā no 10 līdz 20 gadiem neapstāties pie sasniegtā, saņemt stipendijas un profesionāļu atbalstu sava talanta izkopšanai un mērķu īstenošanai. Līdz šim jau īstenota OKartes Talantu programmas pirmā kārta – SPORTS, kurā atbalstu 10 000 latu apmērā saņēma talantīgi jaunieši sportā, tostarp šķēpmetējs, šī gada olimpietis Zigismunds Sirmais un kamaniņu braucēja, Pasaules kausa kopvērtējumā jauniešiem uzvarētāja Ulla Zirne u.c.. Šī gada janvārī noslēdzās otrā kārta – IZGLĪTĪBĀ UN ZINĀTNĒ. Tajā savu zinātnieka gēnu pierādīja jaunieši Oskars Kupčs un Kristiāns Melnis, kuri izgatavojuši alternatīvās enerģijas ierīces prototipu, un virkne jauno zinātnieku, kam ir padziļināta interese bioloģijā, medicīnā, ķīmijā un informācijas tehnoloģijās. Kā trešā un noslēdzošā paredzēta Talantu atbalsta programma KULTŪRĀ. Kopējais stipendiju fonds ir 30 000 latu, ko plānots sadalīt starp 10-20 konkursa uzvarētājiem. Vairāk par OKartes Talantu programmu var uzzināt: www.okartestalanti.lv


Papildu informācija:
Sanda Purviņa,
LMT Preses sekretāre
Mob. tālr.: 29357123
e-pasts:
sanda.purvina@lmt.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.