Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja piedāvājums aprīlī

01.04.2012.

Pamatekspozīcija  „Preiļi gadsimtu spoguļos” un prezentācijas filmu par Preiļiem demonstrēšana (Raiņa bulvārī 28, Preiļos).


Pamatekspozīcija  „Polikarps Čerņavskis – meistars un personība” (Talsu ielā 21, Preiļos). Iepriekšēja pieteikšanās tālr. 29429630.


Visu gadu muzeja ekspozīciju zālē (Raiņa bulv. 28) apskatāma izstāde „Volontu dzimta no Anspokiem”.


Preiļu 1. pamatskolas muzeja telpās (Daugavpils ielā 34) Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja izstāde „Rotaļu pasaule”.  Izstāde tapusi muzeja darbinieku un Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņu kopīgās akcijas  „Padomju laika bērnība” rezultātā un iepazīstina ar padomju perioda bērnu rotaļlietām un rotaļām. Izstāde būs atvērta līdz 2012. gada augustam. Tās apmeklētāji var iesaistīties izglītojošajā programmā „Nāc spēlēties”, koka, lupatu un dzijas lellīšu izgatavošanā, izspēlēt senākas un jaunizveidotas galda spēles.


No 4. līdz 23. aprīlim Preiļu kultūras nama konferenču zālē  izstāde „Kopīgais un atšķirīgais”.
Izstāde veidota sadarbībā ar slāvu kultūras biedrību „Raduga”. Eksponēti materiāli  no muzeja krājuma un privātkolekcijām. Piedāvājam darbošanos muzeja izglītojošajā programmā „Ola gaida pavasari”.  Uz programmu  iepriekšēja saskaņošana pa tālr. 26742058. 
Izstādes noslēguma pasākums 20 aprīlī plkst. 15.00 Preiļu kultūras nama konferenču zālē (Raiņa bulvārī 28).


No 18. līdz 22. aprīlim starptautiska ekspedīcija
„Preiļu un apkārtnes ebreji pirms 2. Pasaules kara kaimiņu skatījumā”.
Ekspedīciju vada Svetlana Amosova (Maskavas valsts folkloras institūtts) un Marina Ģehta (Rīgas ebreju kopiena). Piedalās studenti no Daugavpils un Rīgas universitātēm.


Tālr. uzziņām 65322731, e-pasts: muzejs@preili.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.