Preiļos jau sesto reizi notiks skrējiens pa pilsētas ielām „Cīruļputenis – 2012”

14.04.2012.

Šo sestdien, 14. aprīlī, Preiļos notiks jau sestais skrējiens pa Preiļu pilsētas ielām „Cīruļputenis – 2012”. Daudziem skriešanas cienītājiem šī sacensības ir kļuvušas par tradicionālu jaunās sezonas atklāšanas pasākumu. Uz „Cīruļputeni” katru gadu pulcējas dalībnieki ne tikai no Preiļiem un kaimiņu novadiem, bet arī no citiem Latvijas novadiem un pat no Lietuvas.


Preiļu novada sporta pasākumu organizators Leonīds Valdonis: „Skrējiens tradicionāli notiek aprīļa otrajā sestdienā un šis jau būs sestais gads pēc kārtas. Jau vairākus gadus pa Preiļu ielām ir skrējusi viena no vadošajām Latvijas maratonistēm Dace Lina, olimpieties, soļotājs Igors Kazakevičs, kas ir arī teicams skrējējs, kā arī ļoti labi skrējēji no sporta skolas Arkādija un citiem sporta klubiem, nemaz nerunājot par apkārtējiem Latgales novadiem. Vienmēr kuplā skaitā ir pārstāvēta Daugavpils – sākot ar jaunāko skrējēju grupu un beidzot ar veterāniem. Arī mūsu Preiļu Valsts ģimnāzijas, Preiļu 1. pamatskolas, un Preiļu 2. vidusskolas skolēni iesaistās aktīvi. Vietējie skolēni ir aktīvākie, bet pieaugušie, kas skrien arī ikdienā, vai nu baidās vai kautrējas un bieži vien izvēlas piedalīties tautas klasē.
Arī šogad sacensību norisi atbalsta vairāki sponsori: A/S „Preiļu siers”, kas atbalsta T – kreklu iegādi katras grupas sešu ātrāko apbalvošanai, A/S „Latgales piens”, kas katram dalībniekam sacensību finišā sniedz savu produkciju saldā našķa veidā, „SEB banka” Preiļu filiāle, kas garantē garākās distances sešiem ātrākajiem vīriešiem un sešām ātrākajām sievietēm naudas balvas. Balvu fonds šāda mēroga sacensībām ir diezgan ievērojams, tāpēc skrējēji neslinko un brauc pat vadošie sportisti. Jau ceturto gadu pēc kārtas SIA „DIJA P” pasniedz labākajām jaunajam skrējējam un skrējējai balvas. Kā arī SIA „Arka Preiļi” atraktīvākajiem skrējējiem. Pasākuma laikā gan dalībniekiem, gan līdzjutējiem būs iespēja iepazīties un saņemt konsultācijas ar SIA „DION SPORTLAB” produkciju, kā arī iegādāties sev noderīgo ar atlaidēm. Iepriekš ar uzņēmuma produkciju var iepazīties mājas lapā www.dion.lv. Interesentiem būs iespējams pielaikot un iegādāties skriešanas inventāru un produkciju no veikala SPORT2000.”


Papildināts 2012.04.11. plkst. 17:00
L.Valdonis: „Savu dalību skrējienā apstiprinājuši jau vadošie Daugavpils skrējēji Andrejs Domaņins un Valērija Linkēviča, kā arī vadošais valsts vidusdistančnieks Dmitrijs Jurkevičs. Šogad neredzēsim pagājušo gadu uzvarētāju Daci Linu, kura šobrīd atrodas treniņnometnē siltākās zemēs, tāpat kā daži citi sportisti, kuri vēl nav atgriezušies, kas paver iespējas mazāk pazīstamiem skrējējiem meklēt ceļu uz goda pjedestālu.”


Aicinām ikvienu nepalikt mājās, bet nākt un piedalīties!


Par skrējienu
„Cīruļputenis 2012” notiks 2012.gada 14.aprīlī pie Preiļu novada domes (Raiņa bulvāris 19, Preiļi). Sacensību sākums plkst. 12:00. Sacensības notiek divās klasēs: meistarklasē un tautas klasē.
Meistarklase: I – III vietu ieguvēji katrā vecuma grupā tiek apbalvoti ar Preiļu novada domes diplomiem un medaļām. 1.-6. vietas ieguvēji katrā vecuma grupā saņems T-kreklu ar skrējiena simboliku no a/s „Preiļu siers”.
1.– 6. vietas ieguvēji galvenajā distancē vīriešiem (4apļi) un sievietēm (3apļi) tiek apbalvoti ar naudas balvām no a/s SEB Bankas Preiļu filiāles. Finišā katrs dalībnieks spēku atgūšanai saņems a/s „Latgales piens” produkcijas našķi. Divi veiksmīgākie jaunie skrējēji no Preiļu novada tiek apbalvoti ar balvām no SIA „Dija-P”. Tautas klasē distanci beigušie dalībnieki finišā saņems a/s „Latgales piens” saldo našķi, atraktīvākais skrējējs vai skrējēju grupa pārsteiguma balvu no SIA „Arka Preiļi”.
Meistarklases dalībniekiem sacensībām var pieteikties 12. un 13. aprīlī līdz plkst.15.00 pa tālr./faksu 65322649 vai e-pastu preilubjss@inbox.lv vai 14. aprīlī starta vietā līdz plkst.11.30. Meistaru klases dalībnieki, kuri iepriekš pieteikušies numurus saņem bez rindas. Tautas klases dalībnieki startē bez iepriekšējas pieteikšanās. 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.