Senioru ansambļa „Virši” koncerts – Lieldienu dāvana pansionāta „Preiļi” iemītniekiem

10.04.2012.

10. aprīlī, joprojām Lieldienu noskaņās, Preiļu novada pansionātā „Preiļi” ar labdarības koncertu viesojās Preiļu senioru vokālais ansamblis „Virši” Karīnas Santas Ošas vadībā. Programmā skanēja dažādas dziesmas, un viena no pirmajām bija veltījums Aglonas Dievmātei. Ansambļa dalībnieces Janīna Dimpere, Viktorija Znotiņa un Valentīna Greiža atraktīvi un izjusti izpildīja daļlasījumus – prozu un dzeju. Lai koncertā klāt būtu arī humora piedeva, pašas dalībnieces bija izveidojušas teatralizētu improvizāciju par dzīvi latgaliešu valodā.


Svētku programmu vadīja Pensionāru biedrības valdes locekle un senioru kultūras pasākumu organizatore Janīna Eiduka. „Nāc, Dieva mīlestības dvesma, nāc, katra prieka avots, cerību piepildījums un ticības spēks. Nāc, atver mūsu sirdis mīlestībai vienam pret otru, atver prātu Dieva gudrībai”, ar šādiem izjustiem vārdiem ikviens tika aicināts pakavēties Lieldienu noskaņas, ieklausīties pavasara tuvumā un dabas atmodā.


Pasākumā tika runāts par Lieldienu nozīmi mūsu dzīvē, skandināti Lieldienu ticējumi un minētas latviešu tautas mīklas. Tā kā mūsu senči daudzreiz vasaru un rudeni prognozēja, vērojot laika apstākļus Lieldienās, arī „Viršu” sievas un vīri mēģināja ieskatīties nākotnē un noteikt to, kāda vasara – saules pielietām dienām vai pārsvarā ar lietus veldzi – mūs sagaida šogad. Svētku koncerta noslēgumā pansionāta iemītniekiem tika pasniegtas mājās krāsotas olas un augļi. 
Senioru uzstāšanos visi klātesošie uzņēma ar lielu interesi. Ikviens klausītājs bija gandarīts par koncertu, kas ienesa jaukus un skanīgus mirkļus ikdienas dzīvē, un neviltots bija aicinājums ierasties ar koncertprogrammu arī citā reizē.


Preiļu novada senioru vokālais ansamblis „Virši” jau iepriekšējos gados ir sniedzis koncertus Sociālās aprūpes centrā “Aglona” un Salenieku pansionātā, pagājušajos Ziemassvētkos dziesmas un dzeja viņu izpildījumā skanēja arī pansionātā „Preiļi”, un arī šogad Lieldienās mūsu seniori vispirms gribēja apsveikt un dāvāt skaistus prieka mirkļus saviem tuvākajiem cilvēkiem – Preiļu novada pansionāta ļaudīm.


„Virši” šī gada oktobrī svinēs savas darbības desmit gadu jubileju, un šobrīd ansambļa dalībnieki ir īpaši sasparojušies, aktīvi iesaistās dažādos pasākumos un koncertos. Ikviens no „Viršu” skanīgās balss īpašniekiem dzied ar sirdsdegsmi un priecājas, ka var daļu sava prieka sniegt arī tiem iedzīvotājiem, kuriem to rast ikdienā nav tik viegli. Pasākuma noslēgumā ikvienam tika novēlēts gaišs, silts un saulains pavasaris, laba veselība un nezūdoša ticība rītdienai.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 10.04.2012.