Krīt ne tikai šūpojoties

04.04.2012.

Šūpošanās Lieldienās gan mūsu senčiem, gan mūsdienu latviešiem vienmēr ir bijusi neatņemama simboliska svētku svinēšanas aktivitāte, taču šāda aizraujoša atpūta prasa piesardzību, lai nenodarītu sev pāri un nepiedzīvotu kritienus. Apdrošināšanas sabiedrības „Balta” dati rāda, ka savainojumi, kas radušies pēc dažādiem kritieniem, ir viens no biežākajiem negadījumu veidiem.


Kā rāda statistika par nelaimes situācijām, kuras saistītas tieši ar kritieniem no šūpolēm, pēdējos gados visos gadījumos cietuši ir tieši bērni. Savainojumi tiek gūti ne tikai šūpojoties, bet arī neuzmanīgi pietuvojoties šūpolēm, ar tām traumējot bērna galvu vai citu ķermeņa daļu. Ņemot vērā, ka kritieni gandrīz vienmēr beidzas ar ekstremitāšu lūzumiem, apdrošināšanas sabiedrība „Balta” aicina vecākus un citus pieaugušos rūpīgi sekot līdzi bērnu atpūtai rotaļu laukumos – ne tikai šūpojoties, bet arī atpūšoties to tuvumā.


Kopumā apdrošināšanas sabiedrības „Balta” dati liecina, ka aizvadītajā 2011. gadā to cietušo skaits, kuri savainojušies krītot dažādos apstākļos, bijis mazāks nekā 2010. gadā: ja 2010. gadā cietušo skaits bija teju 900, tad 2011. gada cietušas 759 personas.


Tomēr izrādās, ka pēdējos gados viens no biežākajiem kritienu iemesliem ne tikai svētkos, bet arī ikdienā bijusi aktīvā atpūta, kad kritieni piedzīvoti, slēpojot vai braucot ar sniega dēli.


„Jāatceras, ka kritiens kā negadījuma veids ir salīdzinoši bīstams – „Baltas” dati rāda, ka sasitumi un nobrāzumi ir vieni no nebūtiskākajiem savainojumiem. Biežāk tomēr tiek gūtas nopietnas traumas, pat galvas kontūzijas, smadzeņu satricinājumi un lūzumi,” brīdina Ingus Savickis.


Kopumā 2010. gadā nelaimes gadījumu atlīdzībās „Balta” ir izmaksājusi 484 300 Ls, no kuriem atlīdzības klientiem, kuri cietuši dažāda veida kritienos, sastādīja 104 883 Ls. Aizvadītajā 2011. gadā no visām nelaimes gadījumos izmaksātajām atlīdzībām apmēram 31 procentu sastādīja tieši kritieni gūti dažādos apstākļos, klientiem par šo negadījuma veidu izmaksājot teju 100 000 Ls.


Savukārt šogad „Balta” ir saņēmusi jau 204 atlīdzību pieteikumus, kuri saistīti ar dažāda veida kritieniem – nodarbojoties ar ziemas sportu, vingrojot iekštelpās un veicot dažādus ikdienišķus mājas darbus, piemēram, nesot malku. Tāpēc „Balta” cer, ka Lieldienu šūpošanās nelaimes gadījumu statistiku šogad nepalielinās.


Par apdrošinātāju „Balta”
Saskaņā ar AAS „Balta” veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, AAS „Balta” ir apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji desmit gadus novērtējuši „Baltu” kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
AAS “Balta ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā piedāvā apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā aptuveni 23 tūkstoši darbinieku. 2011. gadā uzņēmums apdrošināšanas prēmijās izmaksājis 8,1 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā
http://www.rsagroup.com.


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.