Ar iespaidiem no Maltas

26.03.2012.

Uz Pasaules skolu čempionātu krosā, kas no 26. līdz 30.martam norisinājās tālajā Maltā, Latvijas jauniešu izlases sastāvā devās arī trīs Preiļu meitenes – Anastasija Caica (Preiļu Valsts ģimnāzija), Laura Vaivode (Preiļu 2.vidusskola) un Anna Svetlova (Preiļu 1.pamatskola). Sacensības risinājās 1995.-97.gados dzimušo grupā un startējošo valsti pārstāvēja skolas uzvarētājas komandas un valsts izlase, kuri sevi apliecināja kā labākos rudenī notikušajās atlases sacensībās. Latviju prezentēja gan zēnu, gan meiteņu Jēkabpils 3.vidusskolas labākie skrējēji.


Uzreiz jāteic, ka mūsu labākie skrējēji nebija ne tuvu goda pjedestālam. Tā iemesli ir vairāki gan objektīvi, gan subjektīvi apstākļi, pie kuriem šoreiz nepieskaršos. Sacensībās dominēja tradicionāli skriešanā spēcīgie siltzemju vienaudži no Spānijas, Turcijas, Alžīrijas, Francijas, Anglijas, Austrālijas un Jaunzēlandes. Prieks par Anastasiju un Lauru, kuras no Latvijas meitenēm uzrādīja labākos rezultātus.


Ir gūta neatsverama starptautisku sacensību pieredze, iepazīta svešu tautu kultūra un iegūti jauni draugi dažādās pasaules malās. Sacensību dalībnieki ne tikai sacentās, bet arī parādīja savu valstu kultūru, tūrisma iespējas un ar uzstāšanos prezentēja savu novadu tradīcijas. Mājinieki ciemiņus iepazīstināja ar savu valsts galvaspilsētu Valletu un vēsturisko Mdinas pilsētu. Pēdējā dienā visi dalībnieki kopā ar treneriem un orgkomitejas pārstāvjiem piedalījās draudzības stafetēs internacionālo komandu sastāvos Birgu pilsētas ielās. Vēl pēdējo saules staru baudīšana pludmalē un pelde Vidusjūrā, apmaiņas ar suvenīriem kopīgajā ballītē un jādomā par atceļu mājup. Par rasto iespēju apmeklēt šo pasākumu gan meitenes, gan vecāki saka paldies Preiļu novada pašvaldības vadībai un minēto skolu direktoriem.


Foto galerijā skatāmas bildes.


Leonīds Valdonis,
sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 26.03.2012.