Portālā www.Latvija.lv varēs autentificēties ar eID

03.04.2012.

Kā zināms 2012.gada 2. aprīlī Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja pieteikties jaunam personu apliecinošam dokumentam – personas apliecībai jeb elektroniskās identifikācijas kartei (eID).


Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA)  sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un Valsts akciju sabiedrību „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC)  strādā pie tā, lai eID kartes īpašnieks varētu pēc iespējas plašāk izmantot jauno personas apliecinošu dokumentu un  piekļūtu portālam www.Latvija.lv  un izmantotu piedāvātos e-pakalpojumus. Tiek plānots, ka tuvākā laikā ar eID karti jau varēs apliecināt savu identitāti un autentificēties portālā www.Latvija.lv . Papildus, VRAA piedāvās sadarbības iespējas arī citām valsts pārvaldes iestādēm, kuras varēs izmantot eID identitātes apliecināšanas iespējas, izmantojot VRAA izstrādāto koplietošanas moduli „Vienotā pieteikšanās”, kurš šobrīd ir ieviests Ceļu satiksmes drošības direkcijas e-pakalpojumu portālā e.csdd.lv. 


Informējam, ka eID kartēs tiks iekļauts  elektronisks komponents – kontakta mikroshēma (līdzīga kā banku kartēm), kurā ietverti personai unikāli autentifikācijas un elektroniskā paraksta radīšanas dati. Šos datus eID turētājs varēs izmantot, lai internetā apliecinātu savu identitāti un dokumentiem pievienotu elektronisko parakstu. Piebilstams, ka eID karti varēs lietot izmantojot LVRTC izsniegto elektroniskā paraksta viedkartes lasītāju (www.e-me.lv) . 


Ģirts Pūle
Valsts reģionālās attīstības aģentūras
Sadarbības un informācijas departamenta direktors


Vairāk informācija
Tālr. +371 67079030,
Fakss +37167079001
http://twitter.com/#!/VRAAagentura
http://twitter.com/PortalsLV
http://www.youtube.com/user/vraagovlv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.