Krīzes centrā noslēdzies darba prasmju apmācību nodarbību pirmais cikls

02.04.2012.


Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta Nr. 1DP/1.4.1.2.4/10/APIA/NVA/087 „Preiļu novada Krīzes centra sociālās rehabilitācijas un alternatīvās sociālas aprūpes pakalpojumu pilnveidošana” ietvaros no februāra vidus līdz marta beigām Krīzes centrā notika viena no projekta aktivitātēm – darba prasmju apmācības. Pusotra mēneša garumā centra klientiem bija iespēja iegūt ne tikai teorētiskas, bet arī praktiskas zināšanas par ikdienas dzīvē vajadzīgām lietām, jo nodarbību saturs bija vērsts uz tādu prasmju apguvi, kas būtiskas ikvienam.


Vai maz varat iedomāties, kā mainās apnicis apģērba gabals, ja uzšuj košus „ielāpiņus”? Vai – ja apģērbs ir nevalkājams, cik skaista top drēbes „ziedu” glezna vai, pāršujot veco apģērbu, top ietilpīga soma? Ja vēl uzšuj kādu pērli uz drēbes „zieda”, top brīnumjaukas matu rotas! Jāatzīst, nodarbību vadītāja Liene Gžibovska ar savām radošajām idejām prata aizraut ikvienu, kas kaut nedaudz izrādīja interesi par nodarbībās notiekošo. Paveikts tika patiesi daudz: tapa priekšauti, galvassegas, dažādi spilveni kā interjera elementi, drāniņas karsto trauku satveršanai, tika dekupēti visdažādākie priekšmeti – pat tukša kafijas bundža ieguva „otru” dzīvi košā tērpā, bet vecs čemodāns un sākotnēji pavisam apbružāti puķu podi nu rotās Krīzes centra telpas, jo uz to sāniem gozējas saules puķes. Tika iemēģināta roka olu čaumalu mozaīkā, sveču liešanā, foto rāmīšu darināšanā no it kā neierasta materiāla – celtniecības putām, tika tamborētas sedziņas, zīdaiņu zābaciņi, Actimel dzēriena pudelīte nu dzīvi turpina tamborēta rotaļu pūdeļa izskatā. Tāpat tika gatavoti lupatu paklājiņi, adītas volānšalles un žabo. Ēdiena gatavošanas nodarbībās tapa visdažādākie salāti, gardi kēksi ar žāvētiem augļiem, vaniļas un kanēļkūciņas, rauga mīklas pīrāgi. Visu paveikto pat nevar uzskaitīt!


Lai visas jaukās lietas, kas tapa Krīzes centrā, ikviens varētu gatavot arī mājas apstākļos, saprātīgi plānojot to materiālu iegādei nepieciešamos līdzekļus, sociālā darbiniece Ritma Vigule pasniedza ģimenes budžeta plānošanas nodarbības, aplūkojot tādus jautājumus kā vērtības un prioritātes, plānojot budžetu, prasme kontrolēt budžetu un izmantot atlaides. Lai čakli strādātu ne tikai rokas, bet arī prāts, tika mācīta arī preces patiesās vērtības noteikšana, jo ne reti „iekrītam” uz it kā lētāku preci, kas ir nesalīdzināmi mazāka svara, nekā tā, kas sākotnēji šķiet dārgāka un – kā izrādās, arī lielāka svara. Tāpat šī kursa ietvaros tika aplūkots jautājums, ko tad varam sarūpēt paši, netērējot tam lielus līdzekļus, piemēram, zāļu tēju vākšana to augšanas sezonā. Paša sarūpētajam tad ir cita vērtība!


Pēdējā nodarbību dienā tika izsniegtas apliecības, un, lai cik tas būtu neparasti, nedaudz skumja bija šķiršanās, jo atrašanās Krīzes centrā visus bija satuvinājusi. Tā teikt – kopīga bēda ir pusbēda! Otrs nodarbību cikls plānots kādā vasaras mēnesī.


Projekta vadītāja,
Preiļu novada Sociālā dienesta
vadītājas vietniece
Anita Gāga 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.