Viesi Preiļu novada Sociālajā dienestā un Krīzes centrā

30.03.2012.

Jaunatklātais Krīzes centrs vilināt vilina interesentus iepazīties ar tā sniegtajiem pakalpojumiem, jo šī brīža atsauksmes gan par izremontētajām un iekārtotajām telpām, gan par atsaucīgajiem darbiniekiem, pieejamajiem pakalpojumiem un ģimenisko vidi ir visnotaļ pozitīvas. Šāda mērķa vadīti pieredzes vizītē 27. martā bija ieradušies Krāslavas sociālā dienesta darbinieki, un konsultāciju dienu Preiļu novada speciālistiem un iedzīvotājiem bērnu tiesību aizsardzības jomā ar Krīzes centra apmeklējumu noslēdza arī Daugavpils reģiona inspektore Iveta Plone un Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta referente Ilona Sutra. Centra apskates laikā izvērtās diskusija gan par līdzīgu centru darbību tuvākajā reģionā, gan par to nepieciešamību iedzīvotājiem šī brīža ekonomiskajos apstākļos, kā rezultātā ne viena vien ģimene nonāk krīzes situācijā, kas tomēr norāda, ka šāds pakalpojums ir nepieciešams.


Atzinīgi vārdi izskanēja par psiholoģes Lienas Fedotovas piedāvāto iespēju darboties ar smilšu terapiju, kas īpaši palīdzoša ir bērniem. Tāpat ar lielu interesi viesi vēroja Lienes Gžibovskas vadītajā darba prasmju apmācībā notiekošo – viena sieviete gatavoja lupatu paklājiņus, cita tamborēja sedziņu, vēl viena bija aizņemta dekupējot traukus, bet kāda nodevās Lieldienu dekoru gatavošanai – no bērzu zariem tapušajās „ligzdiņas” tuvākajā laikā mājvietu radīs tamborēti cālīši, kas priecēs bērnus Lieldienu pasākumā. Jāatzīst, ka Lieldienu noskaņas jau savlaicīgi ienākušas Krīzes centra telpās – sociālo audzinātāju mudināti, bērni sagatavojuši dažādus zaķu dekorus, kas nu satupuši gan uz sienām, gan logiem, radot pasakai līdzīgu noskaņu. Šobrīd centrs ir īpaši apdzīvots – tajā savu mājvietu ģimenei grūtā brīdī raduši 13 bērni. Lai arī ikdienā lielākajiem bērniem ir savi pienākumi – vienam dārziņa apmeklējums, citam – skolas gaitas, bērni ar prieku atgriežas Krīzes centrā, kuras šobrīd ir viņu mājas.


Pēc Krīzes centra apmeklējuma krāslavieši devās pēc pieredzes uz sociālo dienestu, kur varēja rast atbildes uz interesējošajiem jautājumiem un salīdzināt, ar kādām metodēm strādā Preiļos. Tāpat diskusijas izvērtās par dažādās pašvaldībās esošajiem kritērijiem trūcīgas personas statusa noteikšanai, kas šobrīd ir visai atšķirīgi. Jāatzīst, ka Krāslavas sociālā dienesta darbinieku vizīte bija vērtīgs ieguvums arī Preiļu sociālā darba speciālistiem.
Informāciju sagatavoja
Preiļu novada Sociālā dienesta
vadītājas vietniece Anita Gāga


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.