„Lāses kauss 2012” Preiļu Valsts ģimnāzijai!

24.03.2012.

24. martā Rīgā Skonto hallē notika `Lāse – 2012` kausa izcīņa vispārizglītojošo skolu komandām volejbolā. Ar patīkamu un saliedētu spēli mūsu meitenes Iluta Urka, Lāsma Pelše, Ingūna Šņepste, Sintija Ondzule, Ieva Gribuste, Katrīna Strode, Sintija Logina, Kristīne Litavniece, Laura Vilcāne, Laima Mukāne 33 komandu konkurencē pirmo reizi sacensību pastāvēšanas vēsturē izcīnīja 1. vietu! Meitenēm līdzi juta un tās uzmundrināja sporta skolotāja Aina Leikuce!


Apakšgrupā tika pieveiktas visas pretinieces, tad sekoja pusfinālspēles, kurās tika uzvarētas Daugavpils 9. vidusskola un Talsu ģimnāzija. Fināla pirmajā spēlē meitenes ar 17:9 vinnēja pagājušā gada uzvarētājas – Zvejniekciema vidusskolu. Tad sekoja uzvara pār Madonas 2. vidusskolu ar rezultātu 19:7 un brīdi vēlāk pietika ar neizšķirtu 12:12 ar Rīgas 60. vidusskolu, lai svinētu pelnītu uzvaru. Meitenes tiešām rādīja teicamu komandas spēli, cīnījās par katru bumbu, jo 8 minūtes sakoncentrēties un uzvarēt nav tik vienkārši.


Kopvērtējums (PDF)


Vienpadsmito reizi finālsacensībās Rīgā, SKONTO olimpiskajā hallē pulcējās 116 komandas, 1200 dalībnieki no 88 skolām, tajā skaitā trīs komandas no Igaunijas, lai noskaidrotu spēcīgākos 2 vecuma grupās 1992./1995.dz.g. un 1996./1998.dz.g. gan zēniem, gan meitenēm (kopumā kvalifikācijas jeb reģionālajos atlases posmos kopumā startēja vairāk, kā 5800 skolu jaunieši). Sacensības ilga visas dienas garumā uz 16 volejbola laukumiem.Sportistus priecēja atraktīvi konkursi un grupa „Musiqq”, kā arī sveica valsts augstākās amatpersonas un Latvijas leģendārie sportisti.


Ne tik labi veicās pārējām Preiļu komandām. Preiļu Valsts ģimnāzijas zēnu komanda izcīnīja 14.vietu. Pavisam neveicās Preiļu 1.pamatskolas zēniem un meitenēm. Ja zēniem grūti cīnīties ar skolām, kur trenē volejbolu un iekļūšana finālā jau ir sasniegums (28.vieta), tad meiteņu 13.vieta uzskatāma par nelielu neveiksmi. Liktenī iejaucās ne tikai traumas un slimība, kas no sastāva izslēdza vai liedza pilnvērtīgi startēt 3 pamatsastāva spēlētājām, bet arī bezatbildīga sacensību organizatoru grupu izloze. Kā rezultātā mūsu apakšgrupā tika saliktas trīs no „TOP 5” skolu komandām.


Bet tik un tā lieliskie rezultāti, ko šogad rāda vecākās 1993./1995.dz.g. jaunietes startējot gan vispārizglītojošo skolu, gan sporta skolu turnīros,sagādā milzum daudz patīkamu emociju. Malači, apsveicam!


Aldis Upenieks
 

Pēdējās izmaiņas: 13.11.2018.