Preiļu parks iegūst sakoptu veidolu

21.03.2012.

SIA „Preiļu saimnieks” Labiekārtošanas un apzaļumošanas daļas speciālistu komanda ar Preiļu novada domes atbalstu šopavasar turpina veikt pagājušajā gadā aizsāktos labiekārtošanas darbus Preiļu parkā. Šobrīd darbs pabeigts Lielajā laucē (muižas centra teritorijā) un pie Mežsarga kalniņa, bet tiks turpināts parka teritorijā pie vecās estrādes un gar Pils ielas malu.


Preiļu parka muižas teritorija ir valsts nozīmes kultūras piemineklis (Nr. 6505), bīstamo koku nozāģēšanai ir saņemtas nepieciešamās atļaujas, un labiekārtošanas darbi notiek speciāli izstrādātu parka apsaimniekošanas darbu rekomendāciju ietvaros, kas saskaņotas ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pakļautībā esošo Dabas aizsardzības pārvaldi.


SIA „Preiļu saimnieks” Labiekārtošanas un apzaļumošanas daļas darbinieki Zentas Igonieces vadībā veic mazvērtīgo pašizsējas koku un krūmu izciršanu, lai parks būtu veselīgs un skaists, zāģē sausos, trupes skartos un bojātos kokus un zarus, kas apdraud citus kokus un kļuvuši bīstami kājāmgājējiem. Parka tīrīšana tiek veikta, lai saglabātu dažādu dendroloģiski vērtīgu koku un krūmu stādījumus.


Vairāk uzmanības tiek pievērsts parka vizuālā tēla veidošanai. Speciālisti novērtējuši, ka Preiļu muižas parks ir viens no ainaviski vislabāk veidotajiem parkiem Latvijā. Šobrīd veicot parka labiekārtošanu, tiek domāts par to, lai senie ainaviskie koku stādījumi veidotu vizuāli tīkamas skatu līnijas, un parka līkloču takas kļūtu par lielisku vietu klusām pastaigām, kur sajust vēstures elpas pieskārienu.


Parka ainavas veidošana nav vienā sezonā padarāms darbs. Dabā viss atjaunojas un mainās, tādēļ darbi parkā neapstāsies, un koki un krūmi būs jāturpina kopt katru gadu.


Parku iecienījuši aktīvās atpūtas piekritēji. Labiekārtots pilsētas parks kļūst par draudzīgu atpūtas vietu, kur gūt atelpu no ikdienas steigas, un tā ir vieta, kur baudīt patīkamu, ērtu atpūtu dabā, neizejot no pilsētas.


Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 21.03.2012.