PVĢ Comenius projekta tikšanās Itālijā

19.02.2012.

Preiļu Valsts ģimnāzija ir aktīvi iesaistījusies vairākos starptautiskos projektos. Viens no tiem ir Comenius daudzpusējās skolu partnerības projekts ‘’Mūsu senču reģionālais kultūrvēsturiskais mantojums’’, koordinatore ir skolotāja Anna Verza. Projektā piedalās skolas no Latvijas, Vācijas, Grieķijas, Itālijas un Skotijas. Katrā no valstīm notiek sanāksmes, kurās tiekas visu valstu pārstāvji – skolēni un viņu skolotāji. 19. februārī 6 Preiļu Valsts ģimnāzijas meitenes un 2 skolotājas piedalījās 4. projekta sanāksmē Itālijā.


Tās mērķis bija iepazīstināt citus ar savas valsts kultūrvēsturisko mantojumu un gūt priekšstatu arī par grieķu, itāļu, vāciešu un skotu kultūru un tradīcijām.


Mūsu brauciens sākās 19. februāra agrā rītā, kad devāmies uz lidostu `Rīga`, pēc divu stundu lidojuma, ieradāmies Itālijas lidostā `Bergamo`, kas atrodas netālu no modes galvaspilsētas Milānas. Tur mūs sagaidīja L.C. Golci skolas skolotāji un viesģimenes. Visi devāmies uz pilsētiņu Breno, kur atrodas mūsu projekta partnerības skola.


Nedēļas laikā mums bija vairākas ekskursijas, gan pilsētā, kurā dzīvojām, gan arī devāmies tālāk, uz citām netālu esošām pilsētām. Mūs apbūra mazo ciematiņu šarms, šaurās ieliņas un ļoti atsaucīgie cilvēki. Ekskursiju ietvaros apmeklējām vairākās ievērības cienīgas un skaistas baznīcas, dažādus muzejus un vēsturiskas vietas. Iepazinām itāļu kultūru un tradīcijas.


Katra diena mums iesākās ar skolas apmeklējumu, projekta dalībnieki rādīja prezentācijas par skolu, tās vēsturi, kā arī mēs tikām iepazīstināti ar skolas darbu. Vienā no rītiem mums pat bija iespēja apmeklēt mācību stundas. Tas bija aizraujoši pavērot citu skolotāju darbu, salīdzināt mācību procesu ar to, kādā esam pieraduši mācīties mēs.


Viens no galvenajiem brauciena uzdevumiem bija sniegt priekšstatu par savas valsts senču tradīcijām, mēs šoreiz izvēlējāmies prezentēt mūsu senču kulinārās tradīcijas, kas ir saglabājušās līdz mūsdienām, kā ,piemēram, siera siešana un maizes cepšana. Itālija apbūra mūs un arī mēs apbūrām Itāliju, jo noslēdzoties sanāksmei, visi atzina, ka gaida mūs atkal ciemos. Šis brauciens bija spilgts piemērs kā apvienot lietderīgo ar patīkamo, jo redzējām tik daudz neaizmirstamu un brīnišķīgu skatu un celtņu, ieguvām jaunus draugus un kontaktus, kā arī nesām Latvijas vārdu pasaulē un iepazīstinājām pārējos ar mūsu tradīcijām.


Aprīlī skolu pārstāvji tiksies pēdējā projekta sanāksmē Grieķijā. Novēlēsim viņiem veiksmi, lai izdodas tikpat jauks un emocijām bagāts brauciens!
Projekta dalībniece Zane Beča 3.A


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.