Preiļos mazo vokālistu konkursā ir izvēlēts `CĀLIS 2012`

17.03.2012.

Kad daba sāk mosties jaunam cēlienam un sāk parādīties zaļi asniņi un pumpuriņi, kad apkārt tik daudz gaišuma, cerību un brīnumu, Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs aicina pulcēties kopā mazos dziedātājus, mazos Cāļus. Tā tas notiek ik gadu, arī šogad – 17. martā – notika mazo vokālistu konkurss „Cālis 2012”. Mazo vokālistu konkursu atklāja un ieskandināja Kultūras namu, pagājušā gada konkursa „Cālis 2011” uzvarētāja Marta Teilāne.


Šoreiz konkursā piedalījās 7 dalībnieki un katrs no viņiem bija sagatavojis divas jaukas dziesmas, ko kopā ar Preiļu novada bērnu un jauniešu centra skolotāju Solvitu Ertu bija cītīgi apguvuši mūzikas studijas „Mazās Lāsītes” nodarbībās. Dziesmas klausījās, vēroja un vērtēja mūzikas ekspertes: Preiļu novada Mūzikas un mākslas skolas mūzikas skolotājas Santa Karīna Oša un Ilze Savicka. Arī skatītājiem bija iespēja nobalsot par savu simpātiju – mazo dziedātāju. Žūrijas komisija lēma arī par to, kuri būs tie divi konkursa dalībnieki, kuri pārstāvēs Preiļu novadu starpnovadu mazo vokālistu konkursā „CĀĻU CĀLIS 2012”, kas notiks 9.aprīlī, Daugavpilī. Apkopojot rezultātus, ik katrs konkursa dalībnieks ieguva kādu īpašu titulu:
Liāna Leikuča  Košākais cālis
Dāvis Bečs  Nopietnākais cālis
Elēna Erta  Sirsnīgākais cālis
Laine Līga Elste  Pavasarīgākais cālis
Aigars Teilāns  Mīlīgākais cālis.
Luīze Vucāne  Vice Cālis 2012
Ralfs Brics – Cālis 2012 un Cālis – Skatītāju simpātija
Šajā mazo vokālistu konkursā „Cālis 2012”, kā ik gadu, nu jau daudzu gadu garumā, galveno balvu – lielo Lāci ir sponsorējis SIA „Salang – Preiļi” vadītājs Gunārs Svilāns. Par to viņam sirsnīgs PALDIES! Pārējās balvas bija sarūpējis Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs.


Sveikt mazos „Cālēnus” ar dziesmām bija ieradušās arī bijušās „Cālītes”, kuras  dažādus titulus mazo vokālistu konkursos ir ieguvušas pirms 9, 10, 11 un 12 gadiem – Grieta Kolosova un Krista Šķēpa. Krista 2003.gadā ieguvusi galveno CĀĻA titulu un iespēju piedalīties konkursā Rīgā, Latvijas televīzijā.


Lai visiem dziedātājiem skanīgs pavasaris un novēlam Luīzei Vucānei un Ralfam Bricam veiksmi un panākumus starpnovadu konkursā „Cāļu Cālis 2012” šī gada 9.aprīlī, Daugavpilī!


Preiļu novada BJC direktores vietniece
Anita Kolosova


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.