ERGO: pensijas vecuma paaugstināšana dzīvības apdrošināšanas apjomu var palielināt pat par 10%

20.03.2012.


Latvijā otra lielākā dzīvības apdrošinātāja ERGO prognozes liecina, ka pensionēšanās vecuma paaugstināšana veicinās straujāku uzkrāšanas kultūras attīstību, un šogad parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoma iespējamais pieaugums Latvijā varētu būt par 10 % lielāks nekā pērn.


Deniss Sazonovs, ERGO valdes loceklis Baltijā: „Pensionēšanās vecuma paaugstināšana tieši vai netieši skars ikvienu, tādēļ būtu tikai pašsaprotami, ja, ņemot vērā situāciju valsts sociālajā sistēmā un ekonomikā, sabiedrība mazāk sagaidītu no valsts un labklājības līmeni pēc iespējas kontrolētu pati, tostarp, veicot uzkrājumus.”


D.Sazonovs norāda, ka nesen veiktā ERGO pētījuma rezultāti liecina, ka šobrīd viens no galvenajiem motivācijas faktoriem dzīvības apdrošināšanas iegādei ir pārliecība par savu un savas ģimenes labklājību nākotnē. Tikpat augstu tiek vērtēta iespēja saņemt materiālo palīdzību, zaudējot ģimenes apgādnieku, kā arī bankas kredīta dzēšana apdrošinātā kredītņēmēja nāves gadījumā.


Deniss Sazonovs: „Valdības atbalstītie grozījumi likumā “Par valsts pensijām”, kas paredz paaugstināt pensionēšanās vecumu jau no 2014. gada, kā arī labklājības līmenis un sabiedrības novecošanas tendences Latvijā, ir pietiekami nozīmīgi un skaidri faktori, kas varētu veicināt uzkrājumu veidošanu kā savlaicīgu un pastāvīgu ieradumu, nevis aktivitāti, kas veikta „piespiedu kārtā”.”


Baltijas iedzīvotāji izvēlas konservatīvākus apdrošināšanas produktus


ERGO dati liecina, ka Baltijas valstu iedzīvotāji priekšroku dod konservatīvākiem dzīvības apdrošināšanas produktiem ar garantēto ienesīgumu un fiksētu uzkrājumu summu uzkrājuma termiņa beigās, nevis augsta riska produktus ar lielākām papildus peļņas iespējām.


Īpaši izteikta šāda tendence vērojama Latvijā. Turpretī Igaunijā sabiedrība uzkrāšanas paradumus lielā mērā aizguvusi no Skandināvijas reģiona, tādēļ tur nedaudz lielāku īpatsvaru, nekā Latvijā un Lietuvā veido dzīvības apdrošināšanas uzkrājumi, kas piesaistīti fondiem.


Deniss Sazonovs: „Baltijas valstīs uzkrājumu kultūra attīstās lēni, un ir dažādi faktori, kādēļ cilvēki nejūtas droši un nevēlas novirzīt daļu personīgo līdzekļu uzkrājumu veidošanai vai ieguldīt tos fondos. Galvenie iemesli, kādēļ proporcionāli neliela sabiedrības daļa veic uzkrājumus, ir zināšanu un izpratnes trūkums, kas savukārt liecina, ka nacionālā līmenī par uzkrājumu nepieciešamību runāts un skaidrots pārāk maz. Tāpat negatīvu ietekmi veicinājuši gan vēsturiski, gan neseni notikumi banku sektorā.”


Būtiski piebilst, ka daļa no tiem, kuri straujās ekonomiskās izaugsmes laikā izvēlējās potenciāli ienesīgākos produktus ar augstāko riska procentu un recesijas laikā attiecīgi zaudēja, ir vīlušies, jo situāciju izvērtē īstermiņa. Arī šis faktors ir veicinājis lielāku uzticēšanos konservatīvākiem apdrošināšanas produktiem.


Deniss Sazonovs: „Ieguldot naudu, cilvēki, protams, vēlas būt pārliecināti, ka līguma termiņa beigās saņems garantētos ienākumus, ko ieguldījumi agresīvākos fondos neparedz. Jāatzīst, ka šāds modelis ir izplatīts arī Rietumeiropas un ASV valstīs ar ilgstošu uzkrājumu kultūru, kur ar aktīvu portfeļu veidošanu nodarbojas tie iedzīvotāji, kas ir zinoši un kompetenti uzkrājumu veidošanas jomā un labi orientējas finanšu tirgos. Savukārt pārējie izvēlas konservatīvākus ilgtermiņa uzkrājumu pakalpojumus, un paši aktīvas darbības ar uzkrājumiem neveic.”


Par ERGO apdrošināšanas grupu


ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības, veselības un pensiju apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī Baltkrievijā. ERGO Baltijā apdrošināšanas sabiedrību parakstīto prēmiju apjoms 2010.gadā sasniedza 130 miljonus eiro.


Baltijas valstīs ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei uzticas vairāk nekā 450000 klientu.


ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošinātāju Grupā, kas ir viena no Eiropas lielākajiem grupām ar kopējo parakstīto prēmiju gadā virs 19 miljardiem eiro. ERGO ir pārstāvēts 30 pasaules valstīs, apvienojot 135 apdrošināšanas sabiedrības un apkalpojot vairāk nekā 40 miljonus klientu.


ERGO Apdrošinātāju Grupas akcionārs ir Munich Re, kas ir viena no pasaulē vadošajām pārapdrošināšanas un risku apdrošināšanas sabiedrībām.


 


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.