Šī gada velosezona sākusies ar pirmajām traumām

20.03.2012.

Laikā, kad no ietvēm pazūd ziemas sniegs un nokusušas kupenas, ielās parādās arī modernie pavasara vēstneši – velobraucēji. Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības „Balta” novērojumi, tiklīdz termometra stabiņš paceļas nedaudz virs nulles, aktivizējas riteņbraucēji, un diemžēl tiek gūtas arī pirmās traumas.


Šī gada ziemai bija raksturīgs salīdzinoši īss sniega un aukstuma periods, kas sākās tikai janvāra pirmajās dienās, turpinoties līdz martam. Līdz ar pirmajām siltajām dienām šī mēneša sākumā uz ielām palielinājās arī velobraucēju skaits. Tieši martā notikuši arī pirmie negadījumi, kad velobraucēji krituši no sava braucamrīka, gūstot dažāda smaguma traumas – lūzumus un sasitumus.


„Līdz ar pavasara iestāšanos autovadītājiem lūdzam būt uzmanīgiem – pēc mierīgāka ziemas perioda ceļu satiksmē parādās arī velobraucēji. Īpašu uzmanību ieteicams pievērst gājēju pārejām un vietām, kur brauktuvi šķērso riteņbraucēju celiņš. Tāpat piesardzīgiem jābūt arī pašiem velosipēdistiem, jo vienkārša neuzmanība var maksāt dārgi – pagājušā gada statistika liecina, ka lielu daļu negadījumu veido sadursmes ar automašīnām, kā rezultātā gūtas nopietnas traumas, pat galvaskausa lūzumi,” skaidro apdrošināšanas sabiedrības „Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis.


Jāatzīmē, ka līdz ar silto ziemas sākumu velobraucēji aktīvi pārvietojušies arī ziemas periodā, īpaši novembrī un decembrī. Šajā laikā traumas guvuši vairāki riteņbraucēji. Kopumā aizvadītajā 2011. gadā apdrošināšanas sabiedrība „Balta” no velosipēdistiem saņēma apmēram 30 pieteikumus – traumas gūtas, gan vizinoties pa veloceliņiem, gan mājas pagalmā vai velosacīkstēs. Visbiežāk traumas izraisījuši kritieni, un to sekas bijušas lauztas ekstremitātes, galvas sasitumi un lieli ādas nobrāzumi.


Par apdrošinātāju „Balta”
Saskaņā ar AAS „Balta” veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, AAS „Balta” ir apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji desmit gadus novērtējuši „Baltu” kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
AAS “Balta ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā piedāvā apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā aptuveni 23 tūkstoši darbinieku. 2011. gadā uzņēmums apdrošināšanas prēmijās izmaksājis 8,1 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā
http://www.rsagroup.comPapildu informācija:
Ilze Rassa
„Balta” Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts:
ilze.rassa@balta.lv


Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.