Pavasara sagaidīšanas svētki – Masļenica – Preiļu 2. vidusskolā

26.02.2012.

26. februārī Preiļu 2. vidusskolas pagalmā, neskatoties uz to, ka bija brīvdiena, pulcējās daudz cilvēku. Mūsu pilsētas iedzīvotāji bija atnākuši uz tradicionālajiem svētkiem – Masļenicu.


Priecīgi un krāsaini aktieri no skolas teātra grupām (vad. L.Arestova, N.Kondratjeva, M.Onufrijeva) ar rotaļām un dziesmām stāstīja par katru Masļenicas nedēļas dienu. Galvenais varonis bija Masļenica, kuras lomā ļoti labi iejutās sākumskolas skolotāja Irina Kovalenko. Skatītāji, īpaši bērni, ar lielāko prieku piedalījās konkursos un spēlēs, kuras vadīja Masļenica.


Pēdējā Masļenicas nedēļas diena – „piedošanas svētdiena”, kad nepieciešams attīrīt dvēseli, nožēlot izdarīto, bet galvenais – piedot citiem. Šo rituālu izdarīja aktieri kopā ar skatītājiem un reizē ar izveidoto salmu lelli Masļenicu ugunskurā sadedzināja visas slimības, bēdas, aukstumu un salu. Salmu lelles Masļenicas izgatavošanā piedalījās mājturības skolotāji I.Podskočija un M.Mihailovs, kā arī uzņēmējs V.Dudarevs.


Svētki turpinājās skolā – pasākuma dalībnieki tika cienāti ar pankūkām un tēju, notika loterija „Laimes aka”. Skolā bija mīksto rotaļlietu izstāde „Lācītim – 110”, kurā bija izstādīti 139 dažāda lieluma un vecuma lācīši.


Liels paldies par atbalstu Jakovļevu ģimenei (SIA „Automobilists”), Stepanovu ģimenei (IU „FLASS”), V.Piskunovai (Latvijas Baltkrievu biedrība).


Paldies par palīdzību Masļenicas organizēšanā V.Maksimovai, N.Kirilovai, J.Dektjerjovai, L.Čebiševai (Slavu kultūras biedrība „Raduga”), SIA „Arka”, kā arī L.Martinovai, A.Podskočijam, I.Zenovjevai, L.Osetrovai, A.Barišnikovam, Z.Dementjevai, J.Tihomirovam un visiem skolēniem un pilsētas iedzīvotājiem, kas atbalsta mūsu skolas tradīcijas.


Biežāk viens otram piedodiet! Saulaini un pavasarīgi sveicieni visiem!


Rimma Gavrilova,
Preiļu 2. vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā


  


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.