Pelēču pagastā notiek Starptautiskajai Sieviešu dienai veltīts koncerts

16.03.2012.

Sieviete — Tu esi trausla puķe,
kuru mīlestības reibons šūpo
smaržīgos un siltos tumšos viļņos,
galvā mirdzinājot zelta kroni.
Sieviete – Tu skaistākā starp puķēm!
/F. Bārda/


Jau izsenis gan dažādu tautu dzejā un dziesmās, gan arī sadzīvē īpaši skaisti un cēli vārdi tiek veltīti tieši sievietēm, kuras ikdienā pilda mums visiem tik ļoti nozīmīgas lomas, bez kurām bieži vien liekas, ka dzīve nav iedomājama – viņas ir mīlošas mātes, meitas, māsas, draudzenes, kolēģes, mīļotās un, kā vēsta literatūra un folklora, sievietes ir arī pavarda sargātājas.


Un, iespējams, ka tieši tāpēc arī sievietēm par godu jau vairāk nekā 100 gadus visā pasaulē katru gadu 8. martā tiek svinēta Starptautiskā sieviešu diena, kas ir veltīta visām sievietēm.


8. marts ir ne tikai svētki, kas izceļ sievietes un to lomu sabiedrībā, bet arī iespēja pateikt ikvienai sievietei „Paldies!” ne tikai par to, ko viņas dod citiem, bet arī par gaismu, mīlestību un sirdssiltumu, ko sievietes izstaro sev visapkārt.


Tieši tāpēc arī šī gada 10. martā Pelēču KN norisinājās Sieviešu dienai veltīts pasākums „Sieviete – Tu skaistākais no ziediem”.


Pasākumu atklāja Pelēču KN vadītāja Maija Brice ar skaistiem dzejas vārdiem, kas lika uz brīdi apstāties, ieklausīties un padomāt par sievietēm un viņu lomu sabiedrībā, kam sekoja neliels māksliniecisks apsveikums visām daiļā dzimuma pārstāvēm aizvadītajos 8. marta svētkos, ko bija sarūpējis Pelēču pagasta jauniešu ansamblis ar melodiskām un skanīgām dziesmām Gunas Silenieces vadībā un Pelēču sieviešu netradicionālo deju grupa „Dejotprieks” ar ritmiskiem, enerģiskiem un dzīvespriecīgiem deju soļiem.


Tāpat arī īpašu pārsteigumu visām sievietēm šajos skaistajos svētkos bija sarūpējuši arī pasākuma viesi – Rušonas tautas nama teātris, kas visus klātesošos priecēja ar humora pilnu teātra izrādi latgaliešu dialektā – „Sīvismōtis bizness”.


Lai arī 8. marts ir vieni no gada skaistākajiem svētkiem, kad sievietēm tiek teikti mīļi vārdi, dāvināti ziedi un teikts paldies par visu, ko viņas dara apkārtējo labā, tomēr gribas novēlēt, lai smaids, enerģija, dzīvesprieks, kā arī apkārtējo cieņa un mīlestība visas daiļā dzimuma pārstāves pavada ne tikai 8. martā, bet arī ikdienā!


Edīte Šņepste


 

Pēdējās izmaiņas: 16.03.2012.