No 2011.gada novembra Latvijā ir pārstāvēta Baltkrievijas AAS `Baltkrievijas universālā preču birža`

16.03.2012.

No 2011.gada novembra Latvijā ir pārstāvēta Baltkrievijas AAS „Baltkrievijas universālā preču birža” (turpmāk tekstā- Birža), un to pārstāv SIA „Business support services”, kura no Biržas puses ir pilnvarota veikt Latvijas uzņēmumu akreditāciju dalībai Biržas tirdzniecībā (elektroniskā tirdzniecība).


Birža 2012 (PDF)


Biržas tirdzniecība notiek 4 sekcijās: 1) metālprodukcija; 2) kokmateriāli; 3) lauksaimniecības produkcija; 4) rūpniecības un plaša patēriņa preču tirdzniecība (Biržas mājas lapā www.butb.by ir preču saraksts, ko tirgo katrā sekcijā).


Birža organizē kā Baltkrievijas preču, produktu eksporta, tā arī importa un Baltkrievijas valsts iepirkumu darījumus. Ir produkciju veidi, kuri tiek tirgoti vienīgi caur biržu. Piemēram, kokmateriāli (apaļkoks, zāģmateriāli), finieris, metāls.


Uzņēmumam, lai iegūtu tiesības piedalīties Biržas tirdzniecības sesijās ir jāiziet akreditācijas procedūra. Akreditācija ietver dokumentu paketi, pēc kuru parakstīšanas un apstiprināšanas uzņēmuma pārstāvis saņem akreditāciju dalībai tirdzniecības sesijās (Reģistrācijas numuru, paroles piekļuvei Biržas elektroniskajai sistēmai).


2011.gadā Biržas tirdzniecībā piedalījās 2054 uzņēmumi no 55 valstīm, to skaitā, 140 Latvijas uzņēmumi, 204 Lietuvas, 147 Polijas, 1022 Krievijas, 130 Ukrainas.


Lielāko daļu Biržas tirdzniecības darījumu, kuros piedalījušies Baltkrievijas kaimiņvalstu uzņēmumi, veido kokmateriālu tirdzniecība (apaļkoks, zāģmateriāli, finieris..): Polijas uzņēmumi caur Biržu nopirkuši 2011.gadā 1886,2 tūkst.m3 neapstrādātu apaļkoku, 22,8 tūkst.m3 zāģmateriālu, Latvijas- 162,6 tūkst.m3 un 115,7 tūkst.m3, Lietuvas- 136,8 tūkst.m3 un 89,9 tūkst.m3. Kokmateriālu eksporta apjomiem joprojām ir tendence pieaugt. Pieaug arī citas produkcijas darījumu apjomi, tajā skaitā lauksaimniecības un rūpniecības.


Kā redzams no statistikas, tad konkurence starp Baltkrievijas kaimiņvalstīm ir liela. Polija pēdējos gados ir aktīvi darbojusies, lai Biržas eksporta kravas piesaistītu savai teritorijai. Šajā nolūkā Polijas-Baltkrievijas pierobežā ir uzbūvēta virkne noliktavu tieši Biržas kravu apkalpošanai


Ņemot vērā, ka Latvijai un Baltkrievijai ir cieša sadarbība ekonomiskajā sfērā, Latvijas uzņēmumiem ir lielas iespējas konkurēt ar kaimiņvalstu uzņēmumiem ne tikai pērkot un pārdodot preces caur Biržu, bet arī piedāvājot Biržai jaunus preču loģistikas risinājumus.


Mēs piedāvājam Jūsu pašvaldību teritorijās esošajiem uzņēmumiem izvērtēt Baltkrievijas Biržas piedāvātās iespējas biznesa darījumiem ar Baltkrievijas uzņēmumiem, jo tās ietver svarīgus elementus darījumu drošībai. Uzņēmumi var ne tikai pirkt Baltkrievijas produkciju, bet arī piedāvāt savu, kā arī piedalīties Baltkrievijas iepirkumos.


Plašāka informācija:
AAS„Baltkrievijas universālā preču birža” mājas lapa: http://www.butb.by
Kontakti akreditācijai: +371-29289315, +371-22025857, www.bizservices.lv,
epasts: office@bizservices.lv.


Ar cieņu,
Baltkrievijas „Republikāniskās uzņēmējdarbības
konfederācijas” pārstāvniecības vadītājs Latvijā
SIA „Business support services”
Valdes priekšsēdētājs Andris Spūlis


 

Pēdējās izmaiņas: 13.11.2018.