Abas Preiļu BJSS volejbola komandas finālā!

14.03.2012.

2012.gada 14.-15.martā Preiļos aizvadītas lieliskas Latvijas jaunatnes čempionāta (LJČ) volejbolā 2.posma sacensības „A” vecuma grupas 1993./1995.dz.g. jaunietēm. Preiļu BJSS volejbolistes Sintija Ondzule, Katrīna Strode, Iluta Urka, Kristīne Ivanova, Lāsma Pelše, Laura Mežinska, Ingūna Šņepste, Līga Mūrniece, Kristīne Litavniece, Laima Mukāne un Laura Vilcāne treneres Zojas Jakimovas vadībā izcīnīja tiesības piedalīties LJČ finālā, kas arī nodrošina vietu 1.līgā nākošajā sezonā! Pirms 2 nedēļām to pašu paveica jaunākās 1996./1997.dz.g. meitenes!

Preiļos, cīnīties par 2 atlikušajām ceļa zīmēm uz finālu, bija ieradušās komandas no Daugavpils bērnu un jauniešu sporta skolas, Rīgas volejbola skolas (RVS), Kuldīgas novada sporta skolas un Madonas bērnu un jauniešu sporta skolas. Tā kā spēļu likme bija augsta, tad arī turnīrs izvērsās ļoti spraigs.

Pirmās dienas pirmajā spēlē Daugavpils BJSS ar rezultātu 3-0 viegli uzvarēja Madonas BJSS.

Nākamās cīņā devās Preiļu BJSS un RVS volejbolistes. Mūsu meitenes bija apņēmības pilnas uzvarēt. Ar azartu un degsmi šajā spēlē tika svinēta svarīga uzvara 3-1!

Dienas trešajā spēlē Daugavpils BJSS sīvā cīņā uzvarēja Kuldīgas novada SS 3-0.

Nākamās tiekas Preiļu un Madonas volejbolistes. Arī šajā spēlē, atdodot tikai 1 setu, uzvaru svinēja preilietes 3-1!

Trešdienas pēdējā spēle izvērtās īpaši dramatiska, kur ar rezultātu 3-2 uzvaru pār RVS komandu svinēja Kuldīgas jaunietes.

Pēc veiksmīgajām trešdienas spēlēm, ceturtdien Preiļu BJSS sporta zāle piepildījās ar līdzjutējiem. Sagadījās tā, ka rīta pirmā spēle izšķīra visu. Mūsu meitenēm pretī stājās sīvākās konkurentes no Kuldīgas novada SS. Tikai spēles otrajā setā pretinieces spēja parādīt daudzmaz līdzvērtīgu spēli, kā rezultātā preilietes svinēja graujošu uzvaru spēlē 3-0! Prieks un gaviles pieskandināja Preiļu BJSS sporta zāli, jo neatkarīgi no spēles ar Daugavpils BJSS iznākumu, Preiļu jaunietes izcīnīja tiesības spēlēt LJČ volejbolā finālā! Bet intriga par otrās ceļa zīmes piederību turpinājās starp Daugavpils, Rīgas un Kuldīgas komandām.

Dienas otrajā spēlē tikās Madonas BJSS un RVS volejbolistes. Līdzīgā cīņā ar rezultātu 3-0 pārākas izrādījās rīdzinieces.

Kaimiņu būšana vienmēr garantē sīvākās un intriģējošākās spēles. Tomēr šoreiz loma starp Preiļiem un Daugavpili bija mainījusies. Ja mūsu meitenes jau bija nodrošinājušas vietu finālā, tad kaimiņienēm par to vēl bija jāpacīnās. Ar pārpildītām tribīnēm un adrenalīna pilnu gaisotni sākās spēle starp Preiļu un Daugavpils BJSS. Uz pacēluma viļņa preilietes viegli uzvar pirmo setu! Daugavpilij nav vairāk kur atkāpties. Zaudējuma gadījumā uz finālu var netikt. Pretinieces maksimāli koncentrējas, turpretī mūsu meitenes ir vieglā uzvaras eiforijā, kas apstiprina sporta parunu-neiesitīsi tu, iesitīs tev! Tā arī notiek! Tikpat viegli kā uzvarēja, Preiļu BJSS zaudē otro setu. Trešajā setā mūsu meitenes mēģina lauzt spēles gaitu, bet iespēlējušās daugavpilietes ir neapturamas. Zaudējums gan nākamajos setos, gan spēlē ar rezultātu 1-3!

Kuldīgas komanda, zaudējusi cerības uz finālu, viegli uzvar Madonas meitenes 3-0.

Tikai dienas pēdējā spēlē atrisinās atlikušās vietas finālā liktenis. Sīkstā cīņā, ar Preiļu līdzjutēju atbalstu, finālā iekļūst Daugavpils BJSS komanda, kas ar rezultātu 3-0 uzvar Rīgas volejbola skolas volejbolistes.

Līdz ar to ir noskaidrotas Latvijas 5 spēcīgākās komandas RVS-1, RVS-2, Zvejniekciema vidusskola, Daugavpils BJSS un Preiļu BJSS, kas savā starpā izspēlēs Latvijas čempionu titulu. Sacensības notiks 28.-29. aprīlī. Apsveicam mūsu volejbolistes un novēlam tā turpināt! Paldies, kā vienmēr perfektajiem un taisnīgajiem sacensību tiesnešiem Žannai Kufinai un Jevģēnijam Nesterovičam!