Latvijas čempionātā distanču slēpošanā startē arī preilieši

10.03.2012.

Ar 3.posmu 10.-11. martā Madonā noslēdzās Latvijas čempionāts distanču slēpošanā. Pirmajā dienā sacensības notika sprinta distancēs brīvajā stilā, bet otrajā dienā brīvajā stilā garajās distancēs. Sacensības pulcēja labākos Latvijas slēpotājus ne tikai Elites grupās, bet arī daudzajās jauniešu grupās, kā arī veterānus no vadošajiem slēpošanas centriem mūsu valstī.


Uz trešo posmu devās arī divi mūsu distanču slēpotāji. Ilva Valdone S14 grupā sprinta kvalifikācijā 600m distanci noslēdza dalītajās 7.-8. vietās no astoņpadsmit startējošajām dalībniecēm. Savu pusfinālu Ilva beidz ceturtajā pozīcijā, kas nozīmē, ka jācīnās „B” finālā par 7.-12. vietu. Sīvā cīņā tika izrauta 8.vieta. Svētdien termometra stabiņš kāpj vēl augstāk un trase izdauzās kā putra, kaut arī organizatori darījuši visu, lai trasi sagatavotu vislabākajā kārtībā. Mūsu Feoktists Pušņakovs V60 grupā 10 km distancē aizcīnās līdz otrajai vietai pārspējot līdz šim nepārspēto pretinieku no „Sportlat” mačiem, 70.-to – 80.-to gadu vidus Latvijas vienu no labākajiem distančniekiem Jāni Kaimiņu. Kalnainajā trasē pavadītas 38.minūtes 22,8 sekundes. Ilva veica 5 km distanci un smagajos laika apstākļos parādot cīņassparu ierindojās 5.vietā ar rezultātu 19 minūtes 46.8 sekundes. Distanču slēpošanas cienītājiem, protams, skumīgs prāts vērojot dabā notiekošo.


Vidzemnieki vēl ne tik ātri slēpes domā iesaiņot nākošajam gadam, bet mūspusē pamazām jāsāk pievērsties pavasarīgākām aktivitātēm un atliek cerēt uz vēl kuplākiem slēpotāju pulkiem Preiļu parkā nākošziem!


Leonīds Valdonis,
sporta pasākumu organizators
 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.