Biedrības „Ascendum” projekta ietvaros Preiļu novada bērni apmeklē Rīgu un Leļļu teātri

10.03.2012.

Sestdien, 10. martā norisinājās ceturtā bērnu ekskursija labdarības projekta „Garā pupa” ietvaros. Ekskursijā uz Rīgu un Leļļu teātri devās 77 bērni no Preiļu, Vecpiebalgas un Ērgļu novadiem. Pirmajās trīs ekskursijās uz Rīgu jau devušies 210 bērni no 6 novadiem visā Latvijā.


Projekta „Garā pupa” mērķis ir iekļaut kultūras procesos bērnus vecumā no 6 līdz 12 gadiem, kas reģionālās un sociālās nevienlīdzības dēļ palikuši ārpus Latvijas teātra, mūzikas un mākslas norisēm. Garā pupa ir simbols tam, kā pakāpties augstāk un ieraudzīt sev līdzās esošo zemi un sabiedrību plašākā kontekstā. Viens no veidiem, kā veicināt kultūras izaugsmi Latvijā, ir iepazīstināt reģionu bērnus ar teātri, koncertiem un muzejiem.


Biedrības „Ascendum” dibinātāja Zaiga Pūce par 10. marta ekskursiju: „Mums ir liels prieks vadīt jau ceturto ekskursiju projekta „Garā pupa” ietvaros. Kā var secināt no bērnu vēstulēm, ko saņēmām pēc iepriekšējām ekskursijām, mūsu izvēlētie līdzekļi – biedrības mērķtiecīga rīcība bērnu iepazīstināšanā ar kultūru – ir attaisnojušies, jo ekskursija ne tikai deva bērniem no mazturīgajām ģimenēm prieku un labas atmiņas, tā arī raisīja bērnos pārdomas un interesi par dažādām jaunrades formām – mākslu, mūziku, kustību un teātri. Mūsu uzdevums nav panākt, lai visi bērni atgrieztos no ekskursijas ar mērķi kļūt par māksliniekiem vai aktieriem, bet mēs vēlamies, lai pozitīvās bērnības atmiņas par Rīgu un leļļu teātra izrādi rosinātu bērnus arī pieaugot apmeklēt kultūras pasākumus un, iespējams, veicināt to attīstību ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā.”


Projekta pirmais posms norisinās no 2012. gada janvāra līdz maijam. Šajā posmā ekskursijās uz Rīgu dosies ap 650 bērnu no Valkas, Preiļu, Līvānu, Lielvārdes, Kuldīgas, Dundagas, Vecpiebalgas, Ludzas, Vecumnieku, Rēzeknes, Priekuļu, Siguldas, Ērgļu, Kārsavas un Mērsraga novadiem. Biedrība “Ascendum”  nodrošinās arī Leļļu teātra izbraukuma izrādes reģionos, tādējādi 9 izbraukuma izrādēs iepriecinot vēl vairāk kā 2 500 bērnu no visas Latvijas. Pirmās izrādes jau norisinājās 18. janvārī Ilūkstes novadā un 7. februārī Aizputes un Skrundas novados.


Projektu organizē un atbalsta Biedrība „Ascendum”, sadarbībā ar Latvijas Leļļu teātri, Saules muzeju, Rīgas Zooloģisko dārzu un projektā iesaistītajām pašvaldībām.


Biedrības „Ascendum” mērķis ir veicināt Latvijas augšupeju – ekonomisko, garīgo un sociālo – mērķtiecīgi atbalstot kultūru, zinātni, izglītību un pilsonisko sabiedrību. www.ascendum.lv


Līna Kārkliņa, projekta vadītāja
info@ascendum.lv, Mob. 26482129


 

Pēdējās izmaiņas: 10.03.2012.