“Stroika” pavasarī!

09.03.2012.

Šopavasari ceļu pie skatītājiem turpina  pēc Viļa Lācīša bestsellera tapusī izrāde “Stroika ar skatu uz Londonu”.“Spēlmaņu nakts” balvas ieguvēja Mārtiņa Eihes režijā veidotaisstāsts iepazīstina ar kāda latvieša labākas dzīves meklējumiem Apvienotajā karalistē. Galvenajā lomā iejūtas aktieris  Normunds Bērzs. Izrādē skan Rolanda Ūdra dziesma “Stroika ar skatu uz Temzu”,  kas tapusi  īpaši šai izrādei un kļuvusi par populāru radio hitu. Izrādē tiek izmantotas video projekcijas.


Mārtiņš Eihe izrādi raksturo kā traģikomisku celtnieka stāstu, kā tādu instruktāžu izdzīvošanai bargajās Londonas “stroikās”, kur var sastapt visdažādākos cilvēku tipus un piedzīvot visdažādākās situācijas – gan badu un rakāšanos pa atkritumu konteineriem pārtikas meklējumos, gan dzīvošanu teltī pilsētas parkos, lai ieekonomētu īres maksu, gan naudas nemaksāšanu par izdarītu darbu, gan haltūrēšanu un naudas saņemšanu par neko. Protams, arī par “džigi, džigi”kā Anglijā mēdz dēvēt seksu, kas gan tur viestrādniekiem mēdz gadīties reti vai, precīzāk, ļoti, ļoti reti. 


Izrādē atspoguļotiecilvēku  tipāži ir ļoti dzīvi un kolorīti, kurus noteikti var sastapt ne tikai Anglijā, bet arī šeit Latvijā, un var apbrīnot Normunda Bērza meistarību, kurš mums tos visus uzbur acu priekšā. Tas ir gan uz kuģa sastaptais Pētris no Liepājas, kurš aiziet pavemt ar plato “e”, gan “ekobozis” Nansens, kurš nepārtraukti iekuļas dažādās ķezās, gan lādzīgais poļu celtnieks Vladis, kurš no sevis “izstaro” lamuvārdus, gluži kā saule enerģiju.


Izrādes režisors ir pratis izmanot autora lielo stāstītāja talantu un grāmatas skatuves variantā ir atmestas kriminālās intrigas, bet ir palicis būtiskākais, tas, kas spēj uzrunāt ikviena cilvēka sirdi. 


Izrāde tika izrādīta arī Īrijas pilsētās Dublinā un Korkā, kur skatītāji to uzņēma ar lielu sirsnību un atzina, ka tieši tā arī ir dzīvē un dažreiz pat trakāk. Rudenī ieplānotas izrādes arī Londonā un citur Lielbritānijā.


Latvijas skatītājiem būs iespēja satikties “Stroikā”:
27.03. plkst. 19.00 –  Rīgā, teātra klubā „Austrumu Robežā”;
24.04. plkst.  20.00 – Rīgā, kino galerijā „K Suns”;
6.05. plkst. 14.00 – Jaunpils Kultūras namā;
19.05.plkst. 18.00 – Krustpils Kultūras namā;
20.05. plkst. 17.00 – Rēzeknes Kultūras namā;
22.05.plkst.  20.00 –Rīgā kino galerijā „K Suns”;
Biļetes „Biļešu Paradīzē”,  „Biļešu servisā” un kultūras namu kasēs.


Foto no izrādes  pieejami   http://easyget.lv/foto/gallery/2880/picture/4/#5


Informāciju sagatavoja „Jaunā teātra” pārstāve Ilze Trumpe


 

Pēdējās izmaiņas: 09.03.2012.