Iekļūšanai aptiekā nākas izmantot virvi

02.03.2012.

1.martā rītā Cilvēkmens kopā ar saviem draugiem un domubiedriem devās apmeklēt dažas nejauši izvēlētas aptiekas Rīgas centrā. Izmēģināt „Alternatīvos risinājumus darbībā” izdevās visā krāšņumā. Neaizsniedzamas zvanu pogas, nepārvarami sliekšņi un pat pievilkšanās ar virvi – tādi ir praktiski nederīgi un reāli neizmantojami „Alternatīvie risinājumi darbībā”, kurus piedāvā izdomas bagātākās aptiekas.


Savā pirmajā domubiedru pastaigā Cilvēkmens kopā ar aptuveni 25 atbalstītājiem apmeklēja 6 aptiekas Rīgas centrā, no kurām 1 vienkārši nebija pieejama, 4 piedāvāja, viņuprāt, labus alternatīvus risinājumus, bet tikai viena bija pilnībā pieejama visiem cilvēkiem. Šī ir viena no tām reizēm, kad piemērotus vārdus atrast grūti, jo tas vienkārši ir jāredz. Video reportāža skatāma šeit: http://ej.uz/d7c5. Savukārt spilgtākos foto mirkļus aicinām aplūkot: http://www.cilvekmens.lv/index.php?id=24


Normatīvie akti Latvijā jau kopš 2001.gada nosaka, ka aptieku īpašniekiem jānodrošina brīva iekļūšana aptiekās ikvienam, tajā skaitā vecākiem ar bērnu ratiem, kā arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Līdz šim uzraugošā institūcija – Veselības inspekcija – ignorējusi aptieku likumu pārkāpumus. Cilvēkmens, sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību „Apeirons” un Tiesībsargu, iestājas par to, lai vienpadsmit gadus neievērotais likums tuvākajā laikā tiktu ņemts vērā visās aptiekās Latvijā.


Vairāk informācijas meklē:
www.cilvekmens.lv
Twitter @cilvekmens


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.