Nordplus projekts „No folkloras līdz…”

29.02.2012.

2011./12. mācību gadā turpinājās iepriekšējā mācību gadā iesāktā sadarbība Nordplus projektā „No folkloras līdz…” ar Lietuvu, Īslandi, un kā jauns sadarbības partneris pievienojās Igaunija. Projektā piedalījās četras Preiļu 1. pamatskolas skolotājas – Antra Gertmane, Olga Anspoka, Ilze Broka un Iveta Belousova.


Projekta mērķis bija vienot folkloru ar tagadni, ļaut skolēniem apjaust, ka viss, kas ir vecs, nav tikai relikvija, bet kultūras vērtība.


No 19.- 24. februārim Preiļu 1.pamatskolas skolotājas viesojās Igaunijas pilsētas Kohtla-Jarve mūsdienīgā privātskolā „Intellekt”. Šīs nedēļas laikā bija iespējams vērot gan Igaunijas skolotāju, gan Lietuvas un Īslandes skolotāju vadītās stundas. Prieks bija par pašu vadīto latviešu valodas stundu, kurā bija iespēja Igaunijas bērniem un sadarbības partneru skolotājiem pastāstīt un parādīt daudzas latviešu folklorai raksturīgas lietas. Bērni un skolotāji ar sajūsmu uzņēma teatralizēto pasaku „Laimes māte”, kuru šoreiz atveidojām mēs pašas, Preiļu 1.pamtskolas skolotājas. Noslēgumā tika izdejotas arī vairākas latviešu tautas dejas un pārrunāta pasakā izteiktā doma.


Jau novembrī, viesojoties projektā iesaistītiem skolotājiem mūsu skolā, nolēmām kopīgi iestudēt visiem zināmo pasaku „Ansītis un Grietiņa”. Sadalījām šo pasaku četrās daļās. Latvija noslēdza šo pasaku, kuru video atveidoja un dejoja Preiļu 1. pamatskolas 4. klašu deju kolektīvs /sk. I. Broka/.


Tā kā privātskola „Intellekt” ir skola, kurā bērni mācās krievu valodā, sākumskolas skolēni un skolotāji aicināja mūs piedalīties tieši šim pirmsgavēņa laikam raksturīgā pasākumā Masļeņica, kurā savu radošumu parādīja gan bērni, gan skolotāji, kuri ļoti aktīvi piedalījās pasākumā, kas noslēdzās ar pankūku ēšanu un atrakcijām skolas pagalmā.


Projektu noslēdzot, bija mazliet skumji, jo tieši šajā sastāvā iespējas satikties vairs nebūs. Prieks bija par jauki kopā pavadīto laiku un interesantajām lietām šajā projektā un atliek vien secināt, ka bez vēstures un pagātnes mantojuma mums nebūtu tagadnes un nākotnes!


Ilze Broka,
Preiļu 1. pamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā
 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.