Spilgtais frizieru šovs Viduslatgales profesionālajā vidusskolā Preiļos

28.02.2012.

16. februārī Viduslatgales Profesionālajā vidusskolā Preiļos norisinājās viengadīgā frizieru kursa audzēkņu radošais kontroldarbs, kura tēma bija „Kāzu frizūra” un kura rezultātā tapa līgavu un līgavu draudzeņu tēli.


Pasākums izvērtās par īstu šovu, kurā svarīgs bija ne tikai matu sakārtojums, bet arī tam pieskaņots tērps, aksesuāri un, protams, arī iejušanās tēlā un tā pasniegšana. Frizūras modelēja četrpadsmit frizieru kursa audzēkņi – trīspadsmit meitenes un viens puisis, kuri savu profesiju Preiļu izglītības iestādē apgūst no pagājušā gada 1. septembra. Jāteic gan, ka audzēkņi uzdevumu sagatavoja divās nedēļās, kas deva vēl lielāku gandarījumu par īsā laikā iegūto rezultātu. Audzēkņu radošos darbus vadīja skolotājas, kuras arī ikdienā jaunajiem frizieriem māca amata iemaņas. Ināra Vasiļevska pasniedz teorētiskos priekšmetus un modelēšanu, Antonija Rubine ierāda griezumu un frizūru veidošanas prasmes, bet Kristīne Samsi topošajiem frizieriem māca grimu. Ināra Vasiļevska atzīst, ka audzēkņi ir radoši, centīgi un šovā bija skatāmi pat spilgti darbi, un tagad ir piepildījies viņas sapnis strādāt ar motivētiem jauniešiem, kuri grib mācīties, negaida stundas beigas un katrā izdevīgā brīdī izmanto iespēju uzzināt daudzas nianses izvēlētajā profesijā.


Viduslatgales Profesionālās vidusskolas direktora vietniece mācību darbā Biruta Podskočija pastāstīja, ka radošā uzdevuma darbi iepriecināja gan pedagogus, gan pašus audzēkņus. Tas bija skaists un emocionāls pasākums. Daudziem audzēkņiem pēc redzētā radās motivācija, ka viņi var izdarīt tikpat labi un pat vēl labāk, ir tikai jāķeras klāt. Frizieru šovs bija apliecinājums tam, ka zināšanas, ko sniedz skola, ir daudz dziļākas, nekā tās izdodas iegūt, apmeklējot frizieru kursus. Biruta Podskočija atzina, ka tā ir bauda dvēselei.


Pirmo gadu Preiļu arodvidusskolā mācās divas grupas, kurās ir uzņemti audzēkņi ar vidusskolas izglītību, no kuriem vairāki jau strādā izvēlētajā jomā. Frizieri un pavāri profesiju apgūst viena gada laikā.


Preiļu arodvidusskola jau ilgāku laiku strādā Viduslatgales profesionālās vidusskolas sastāvā un apvieno četras bijušās patstāvīgās izglītības iestādes Preiļos, Višķos, Aglonā un Dagdā. Reformas iesākumā ir bijusi liela neziņa un šaubas par skolas nākotni, bet tagad redzams, ka pārmaiņām ir daudzas pozitīvas iezīmes. Skolā joprojām notiek daudzas aktivitātes. Šobrīd konkursam „Skola 2012” gatavojas trešā frizieru kursa audzēkne Dzintra Vēreniece, bet nākamais šovs skolā jau ir padomā pavāru kursa audzēkņiem. 


Par to, ka Viduslatgales profesionālā vidusskola Preiļi veiksmīgi un radoši turpina darbu arī pēc reformas, ir arī Birutas Podskočijas nopelns, jo viņa ar degsmi acīs atzīst, ka jāprot pieņemt to, ko nevar izmainīt, un nav jādzīvo ar nožēlu par labajiem laikiem pagātnē, bet jāiet uz priekšu un jāsaskata tās pozitīvās lietas, kas mūs gaida nākotnē.


Maija Paegle, Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 28.02.2012.