Preiļu 1. pamatskolas sportisti piedalās Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē Ērgļos

10.02.2012.

10. un 11.februārī Ērgļos jau astoņpadsmito reizi notika Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde. Tajā piedalījās 1150 dalībnieki 134 skolu komandās no 41 pašvaldības. Sacensības Ērgļos notika sešos sporta veidos – distanču slēpošanā, biatlonā, kalnu slēpošanā, snovbordā, ātrslidošanā un hokejā.


No Preiļu novada pagājušajā gada olimpiādē ar sava tēta atbalstu slēpošanas disciplīnā individuāli piedalījās Ilva Valdone, šogad sacensībās startēja septiņi Preiļu 1. pamatskolas jaunie sportisti. Ilva bija vienīgā no meitenēm un sacentās gan 2 km distanču slēpošanā, iegūstot 7. vietu starp 40 dalībniecēm, gan 2 km biatlonā, kur Ilva starp 11 dalībniecēm ieguva 5. vietu, par 25 sekundēm zaudējot 3. vietas ieguvējai.


Ātrslidošanā no preiliešiem startēja četri zēni divās vecuma grupās. 333 m distancē no 29 dalībniekiem Mārcis Adamovičs izcīnīja 8. vietu, Valteram Reinim – 10. vieta, Iļja Isajevs ierindojās 17. vietā. 500 m ātrslidošanā Valteram Reinim no 28 dalībniekiem – 7. vieta, Iļjam Isajevam – 16. vieta. Vladislavs Afanasjevs 500 m distancē savā vecuma grupā starp 29 dalībniekiem ieguva 16. vietu, bet otrajā disciplīnā – 800 m distancē -, kurā piedalījās 21 dalībnieks, izcīnīja 11. vietu.


Snovborda sacensībās piedalījās brāļi Kārlis un Ralfs Stupāni. Visu braucienu kopvērtējumā starp 27 sacensību dalībniekiem Kārlis ierindojās 9. vietā, Ralfam – 17. labākais rezultāts. 


Preiļu 1. pamatskolas sporta skolotāji Jānis Ondzulis un Ilmārs Madelāns, kuri kopā ar audzēkņiem bija sacensībās, pastāstīja, ka lielu atbalstu jaunajiem sportistiem sniedza vecāki.


Brāļiem Stupāniem bija speciāli iegādāti jauni snovborda dēļi, Ilvai Valdonei inventāru sacensībām palīdzēja sagatavot tētis Leonīds, vecāki bija ieradušies arī uz olimpiādi un vēroja bērnu startus, ‘turot īkšķus’ par rezultātiem.


Sacensību dalībnieki dzīvoja kopmītnēs, bija nodrošināta laba ēdināšana, patīkama bija sacensību atmosfēra un organizācija – notika atklāšanas un noslēguma ceremonijas, olimpiskās lāpas aizdegšana un olimpiskā karoga pacelšana.


Finansiāli preiliešu piedalīšanos olimpiādē atbalstīja Preiļu novada dome un Preiļu 1. pamatskola.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 10.02.2012.